Ilustracja do artykułu: Kasprowiczanka piąta w kraju!

Kasprowiczanka piąta w kraju!

12-06-2017

Wczoraj zakończył się turniej finałowy mistrzostw Polski w koszykówce kadetów, która od środy odbywał się w naszym mieście. Zawodnicy UKS Kasprowiczanki zaprezentowali się znakomicie i wywalczyli w tym turnieju 5 miejsce w kraju.

Zorganizowane w Ostrowie rozgrywki były bezwzględnie świętem koszykówki w młodzieżowym wydaniu. Do finału, poza ostrowską drużyną, zakwalifikowały się ekipy z Wrocławia, Zielonej Góry, Sopotu, Warszawy, Białegostoku, Gdyni oraz Stalowej Woli. Kasprowiczanka swoje mecze rozgrywała w hali pełnej kibiców, wśród których można było dostrzec byłych i obecnych ostrowskich koszykarzy znanych z występów na ligowych parkietach.

Ostrowianie wygrali swój ostatni mecz grupowy z CSM-em Stalowa Wola 76:67 i zajęli trzecie miejsce w grupie. Dzięki tej wygranej, w sobotę, zagrali o piąte miejsce w kraju. Podopieczni Andrzeja Suskiego, po dramatycznej końcówce, wygrali z SPK Białystok 71:70 i zostali tym samym piątym zespołem w kraju. To ogromny sukces młodych ostrowskich koszykarzy. Warto wspomnieć, że Kasprowiczanka to zespół w całości złożony z ostrowskich zawodników.

Jak wielokrotnie podkreślali uczestnicy turnieju, został on doskonale zorganizowany przez działaczy UKS Kasprowiczanka, ale także rodziców zawodników i przyjaciół zespołu.

Mistrzem kraju w kategorii U16 została drużyna z Wrocławia.