Ilustracja do artykułu: „Oddaj krew z TŻ Ostrovia” już 26 marca

„Oddaj krew z TŻ Ostrovia” już 26 marca

21-01-2026

W czwartek, 26 marca, Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ponownie stanie się centrum pomocy. Klub TŻ Ostrovia organizuje czwartą edycję akcji krwiodawstwa, zapraszając mieszkańców do wspólnego ratowania życia. Wydarzenie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Beaty Klimek.

Inicjatywa, zapoczątkowana w 2023 roku przez prezesa Waldemara Górskiego, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W dotychczasowych trzech edycjach 121 darczyńców oddało łącznie niemal 55 litrów krwi. Organizatorzy przypominają, że krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować, a każda donacja to szansa na życie dla kilku osób.

Chętni do wzięcia udziału w akcji mogą zgłaszać się do trybuny głównej Stadionu Miejskiego w godzinach 9:00–12:00. Klub liczy na wysoką frekwencję kibiców i mieszkańców, podkreślając, że poza sportowymi emocjami, to właśnie solidarność jest największą siłą ostrowskiej społeczności.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x