Archiwum
pochmurno
-3℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: 111 pomysłów na Ostrów

111 pomysłów na Ostrów

05-04-2023

Zgłosiliście 111 pomysłów na Ostrów Wielkopolski. Zakończył się nabór wniosków do IX edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego za wszystkie złożone wnioski.

Ostrowski Budżet Obywatelski to integracja ostrowian wokół spraw ważnych dla miasta. OBO pozwala mieszkańcom bezpośrednio decydować o przeznaczeniu miliona złotych z budżetu Ostrowa Wielkopolskiego. Dzięki pomysłom ostrowian zrealizowaliśmy już dziesiątki zadań - społecznych, ale i inwestycyjnych. 

- Aż 111 projektów wpłynęło w IX edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Dziękuję Wam Ostrowianie, że dzielicie się swoimi pomysłami na nasze miasto. Wasza kreatywność i otwartość na nowe rozwiązania, jak co roku, zachwyca! Wśród projektów pojawiło się wiele ciekawych propozycji zadań, zarówno społecznych jak i inwestycyjnych. Wspólnie możemy uczynić nasze miasto jeszcze lepszym, piękniejszym i bardziej funkcjonalnym. Na realizację waszych projektów mamy milion złotych. Które z nich zwyciężą i zostaną zrealizowane? Ta decyzja należy do mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W tym roku, wzorem lat ubiegłych, 600 tysięcy złotych z miliona w puli OBO, zarezerwowano na realizację zadań ogólnomiejskich dużych. Wartość jednego zadania w tej kategorii nie może przekroczyć 300 tysięcy złotych. Na realizację zadań ogólnomiejskich małych przeznaczono kwotę 200 tysięcy złotych. Wartość takiego zadania nie może przekroczyć 40 tysięcy złotych. 

Mieszkańcy mogli składać wnioski także w kategorii zadania rewitalizacyjnego i edukacyjnego. Na realizację, każdej z tych dwóch kategorii zarezerwowano kwotę 100 000 zł, dzięki czemu zrealizowanych zostanie co najmniej pięć zadań edukacyjnych i pięć zadań rewitalizacyjnych.

Po weryfikacji oraz ocenie wniosków nastąpi losowanie numerów dla zadań, które zostały dopuszczone do etapu głosowania. Następnie czas na kampanię reklamową i głosowanie, podczas którego ostrowianie będą mogli oddawać głosy na zadania zgłoszone w IX edycji OBO.

Na zakończenie IX edycji odbędzie uroczysta gala Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x