Ilustracja do artykułu: 13. Konkurs Grantowy rozstrzygnięty

13. Konkurs Grantowy rozstrzygnięty

30-03-2017

80 projektów w tym 44 na terenie naszego miasta będzie realizowanych w ramach 13. Konkursu Grantowego Stowarzyszenia „Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego". Tegoroczne przedsięwzięcia i imprezy obejmować będą projekty kulturalne, edukacyjne i prozdrowotne. Rozstrzygnięcie tegorocznej edycji odbyło się w środę, 29 marca 2017 roku w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.

13. edycja funduszu okazała się mimo, przesądów szczęśliwa. Do stałych donatorów funduszu: Fundacji Orlen Dar Serca, która co roku przekazuje dla Stowarzyszenia Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego 150 000 zł, Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Gminy i Miasta Odolanów, Gminy Ostrów Wielkopolski dołączył kolejny partner Firma Mahle Behr.

- Wcześniej, jako firma Delphi nie byliśmy zbyt widoczni w życiu społecznym i kulturalnym naszego miasta. Firma Mahle chce być nie tylko pracodawcą, ale także aktywnym obywatelem Ostrowa Wielkopolskiego. Przyłączając się do Funduszu Grantowego i przekazując pierwszy symboliczny czek, chcemy włączyć w różnego rodzaju działania na rzecz mieszkańców naszego regionu – mówił prezes Mahle Behr Sp. z o.o., Dariusz Adamek.

Prezes Stowarzyszenia Karolina Krawczyk dziękując za otrzymany czek o wartości 15 000 złotych podkreśliła, że dzięki otrzymanym pieniądzom uda się zrealizować kilka projektów więcej.  

W tegorocznej edycji do rozdysponowania było 282 000 złotych, z czego Miasto Ostrów Wielkopolski otrzymało 211 500 złotych, natomiast Gmina i Miasto Odolanów oraz Gmina Ostrów Wielkopolski dostały po 35 250 złotych. Dodatkowe 15 000 zł przekazane przez firmę Mahle pozwoliło zwiększyć budżet Funduszu Grantowego do blisko 300 000 zł.  Pozwoli to na realizowanie 44 projektów na terenie Ostrowa i po 18 przedsięwzięć na terenie Odolanowa i gminy Ostrów Wielkopolski.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego i regionu za waszą pasję współpracę i zaangażowanie. Pracując w organizacjach pozarządowych doskonale zdajemy sobie sprawę ile to wymaga zaangażowania, wysiłku i hartu ducha. Zawsze powtarzam, że rzeczy najważniejsze dzieją się w naszych małych ojczyznach. Składam również podziękowania przewodniczącemu kapituły Panu Michałowi Truszowi i ekspertom, którzy oceniali złożone wnioski – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nad wnioskami stowarzyszeń i grup nieformalnych przez cały tydzień obradowała komisja w składzie: Katarzyna Adamczak, Maria Baranowska, Mirosław Biczysko, Róża Dolata, Antoni Hadryś, Zygmunt Malik, Elżbieta Prusiewicz – Sajnaj, Krystyna Wiertelak i Anna Woźnica pod przewodnictwem Michała Trusza. Miała ona trudne zadanie, bo wartość złożonych wniosków znacznie przewyższała finanse, jakimi dysponował Fundusz Grantowy.

Granty dla Gminy i Miasta Odolanów wręczył burmistrz Marian Janicki, a dla Gminy Ostrów Wielkopolski wójt Piotr Kuroszczyk. Podczas gali głos zabrała również asystentka senatora RP Łukasza Mikołajczyka, Karolina Winiecka, która życzyła stowarzyszeniom udanej realizacji zaplanowanych projektów i zapewniła o wsparciu.

Uroczystość uświetnił występ Pauli Pływaczyk i Mariusza Łęckiego.

Biuro Prasowe

bprasowe@umostrow.pl


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x