Ilustracja do artykułu: 30 lat zespołu BIG CYC

30 lat zespołu BIG CYC

25-10-2018

Wyjątkowy jubileusz 30 - lecia kariery na scenie obchodzi zespół BIG CYC. Z tej okazji zespół wydał płytę „30 lat BIG CYC z wariatami”. Partnerem jubileuszu zespołu jest Miasto Ostrów Wielkopolski.

Big Cyc to zespół fenomen. Od 30 lat w tym samym składzie – Dżej, Dżej (bas, wokali), Dżery (bębny), Piękny Roman (gitara) i Skiba (wokal, show)  prowokuje i rozbawia. Od wielu lat zespół występuje także w składzie poszerzonym o  Gadaka (klawisze) i Marasa (gitara).   

W tym roku zespół hucznie obchodzi swój jubileusz 30- lecia na scenie. W obchody włączyło się miasto Ostrów Wielkopolski.

 - Zespół BIG CYC od lat związany jest z Ostrowem Wielkopolskim. Większość z członków grupy pochodzi z naszego miasta. Muzycy chętnie włączają się w akcje promujące nasze miasto. Byli m.in. twarzą kampanii promocyjnej Ostrowa Wielkopolskiego „Tu mieszkam” – mówi Beata Klimek, prezydenta Miasta - W ramach jubileuszu logo Ostrowa pojawiło się, m.in. na najnowszej płycie zespołu, plakatach promujących koncerty oraz na okolicznościowych pocztówkach. O premierze płyty pisały największe  portale muzyczne (Onet, Interia). O płycie można było także  usłyszeć w największych rozgłośniach radiowych. To jednocześnie doskonała promocja naszego miasta.

Z okazji 30-lecia istnienia muzycy wydali nową płytę, na której wystąpili znani polscy artyści, m.in. Renata Przemyk, Golden Life, grupa Piersi, Wilki i wielu innych. Ponad 30 znanych wykonawców oddaje swój osobisty hołd twórczości zespołu.  Autorem okładki jest Konrad Mucha Moszyński. Płyta ukazała się 5 października 2018 r., wydana nakładem Rock Revolution.

 „30 lat z wariatami”. Cóż  to za dziwna płyta? Big Cyc grany przez innych, Big Cyc oczami i uszami swoich muzycznych przyjaciół, Big Cyc przepuszczony przez cudowną maszynkę do mieszania w muzyce! Big Cyc odczytany na nowo i odśpiewany w stylu jakiego się nie spodziewacie – można przeczytać na okładce najnowszej płyty.

To właśnie w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się premierowy koncert promujący najnowszą płytę, a zarazem świętujący niezwykły jubileusz grupy. Koncert odbędzie się 26 października 2018 r.

Biuro Promocji Miasta

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x