Ilustracja do artykułu: IX Edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego – 3…2...1…startujemy!

IX Edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego – 3…2...1…startujemy!

01-02-2023

Ruszamy z kolejną edycją Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego po raz dziewiąty zdecydują na co zostaną przeznaczone środki z budżetu miasta.Już dziś, 1 lutego, rusza kolejna edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków w tym roku potrwa aż 2 miesiące! – do 31 marca.

Budżet Obywatelski to część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują sami mieszkańcy. Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje potrzebnych zadań w mieście, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. Zadania do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców naszego miasta.

- Każdego roku ostrowianie wykazują się ogromną pomysłowością i tworzą projekty, które pozwalają zmieniać nasze miasto, wzmacniać rodzinne więzy, a także budować relacje sąsiedzkie. Tym razem mamy aż dwa miesiące na składanie autorskich projektów. Nabór potrwa do końca marca. Nie mogę się doczekać jakimi pomysłami tym razem zaskoczą mnie mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego – powiedziała prezydent miasta Beata Klimek.

Przyłącz się i decyduj o kierunku rozwoju miasta. Zapraszamy wszystkich ostrowian do zgłaszania ciekawych pomysłów. Niezbędne formularze, dokumenty oraz lista poparcia znajdują się na stronie www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski oraz w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim al. Powstańców Wielkopolskich 18.

Bądź z nami na bieżąco i już teraz zapoznaj się z aktualnym harmonogramem IX decyzji OBO.

1 luty – 31 marca 2023 r. - nabór wniosków

1 kwietnia – 30 czerwca 2023 r. - ocena merytoryczna złożonych wniosków

1 lipca – 11 września 2023 r. - procedura odwoławcza

do 24 września 2023 r. - losowanie numerów zadań

1 – 31 października 2023 r. - głosowanie na zadania

1 – 26 listopada 2023 r. - ustalenie wyników

do 31 grudnia 2023 r. - ogłoszenie wyników

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x