Ilustracja do artykułu: Ludzie kultury nagrodzeni

Ludzie kultury nagrodzeni

23-06-2023

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek wręczyła Filary Kultury 2023. To nagrody przyznawane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Gala wręczenia wyróżnień odbyła się w Forum Synagoga. To cykliczne wydarzenie organizowane jest raz w roku z okazji Dnia Animatora i Pracownika Kultury.

- Jestem pod wielkim wrażeniem tego, że nasze miasto ma tak wspaniałych ludzi kultury. Ich dorobek jest różnorodny, bardzo ciekawy i stanowi o sile kultury Ostrowa Wielkopolskiego. Jestem zaszczycona, że mogę wyróżnić naszych twórców i artystów Nagrodami Prezydenta Miasta. Dziękuję za to, że tworzycie i wzbogacacie nasze miasto. Raz jeszcze gratuluję sukcesów. Dbajcie o swoje talenty - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zaproszeni goście wysłuchali koncertu polskiej wokalistki Edyty Geppert. Ostrowscy ludzie kultury usłyszeli przeboje artystki "Och życie, kocham cię nad życie", "Za inna", czy "Ciałko". 

Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: Filar Kultury 2023, Osobowość Ostrowskiej Kultury, Młody Talent, Benefactor Kulturae Ostroviensis oraz Dzieło Roku. W trzech pierwszych kategoriach wraz z tytułem przyznawane są również nagrody finansowe. W tym roku, pula wynosiła w sumie 30 tysięcy złotych.

 

MŁODY TALENT

 • MARIA SPERLING
 • WIKTORIA CHLASTA
 • AGATA GAWROŃSKA
 • MARTYNA SOKOŁOWSKA
 • HANNA SZCZEPANIAK
 • SZYMON TOKARSKI

 

OSOBOWOŚCI OSTROWSKIEJ KULTURY

 • ANNA BIERNACKA
 • EWA BOROCH
 • BEATA MARIA CHAJNOWSKA
 • WIELISŁAWA DANKIEWICZ-CZAJKA
 • JAN DOMAGALSKI
 • MATEUSZ FIDYKA
 • RADOSŁAWA HANTKE
 • PAULINA IBRON
 • BARBARA JAROSZ
 • WOJCIECH KOWALCZYK
 • STANISŁAW LISIAK
 • ROMAN ŁUSZCZEK
 • MARCIN MARCICZKIEWICZ
 • ANNA MUSIAŁOWICZ
 • ANDRZEJ NOWAK
 • JUSTYNA PIOTROWSKA
 • REGINA PODSKARBI
 • SŁAWOMIR POPRAWSKI
 • ANDRZEJ SOBAŃSKI
 • MARTYNA SOBIERAJ
 • RENATA ZARADNA

 

 

 

BENEFACTOR CULTURAE OSTROVIENSIS

 •  Przedsiębiorstwo Hodowlano - Nasienne  Sp. z o.o. z Jutrosina
 • PSA ZAPIS Sp. z o.o. z Ostrowa Wielkopolskiego

 

DZIEŁO ROKU

 •  Pracownia Teatralna OCK „Nasz Teatr”

 

FILAR KULTURY

 

 • IRENA STODOLNA
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x