Ilustracja do artykułu: Festiwal Ostrowskich Osiedli

Festiwal Ostrowskich Osiedli

08-09-2023

Zobaczcie sami jak pracują Rady Osiedli na rzecz integracji społeczności lokalnych! Zapraszamy na festiwal ostrowskich osiedli! Przez cały wrzesień na terenie Ostrowa Wielkopolskiego odbywać się będą spotkania, pikniki i festyny.

- Mówimy głośno o ostrowskich osiedlach i ich działaniach. Właśnie dlatego zapraszamy na, kolejny już, Festiwal Ostrowskich Osiedli. Odwiedzimy każdy zakątek naszego miasta i będziemy spacerować, grillować, wspólnie piknikować i spędzać czas z bliskimi - zaprasza Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Rady Osiedli to pośrednik między władzami miasta, a mieszkańcami. To one są najbliżej mieszkańców, znają potrzeby swoich społeczności i podejmują wiele inicjatyw, bo integrować małe wspólnoty wokół wspólnych spraw. W tym roku, aby pokazać mieszkańcom co dzieje się na ich osiedlu, ale także na tych sąsiednich, zorganizowany został Festiwal Ostrowskich Osiedli. To okazja do spotkań sąsiedzkich, ale także międzyosiedlowych i wymiany doświadczeń i pomysłów.

W tym roku do Festiwalu Ostrowskich Osiedli stanęły wszystkie nasze osiedla, więc będziemy mogli bawić się na każdym z nich. Spotkamy się aż 11 razy! Festiwal inauguruje spotkanie w Osiedlu nr 1 już w najbliższy piątek, 8 września, spacerem po Śródmieściu.

- Ostrowskie Rady Osiedli to dla miasta bardzo ważny partner w budowaniu polityki miejskiej. To ludzie, którzy bardzo często od lat są społecznie zaangażowani w życie naszego miasta, ale przede wszystkim swoich małych wspólnot. To oni najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców, pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują, dbają o wygląd i atmosferę swoich osiedli. To praca, o której warto mówić i warto ją pokazywać - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W trakcie wydarzeń mogą być wykonywane zdjęcia w celach promocji Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x