Ilustracja do artykułu: Wśród najlepszych

Wśród najlepszych

22-02-2024

Ostrów Wielkopolski w czołówce wielkopolskich miast! Gazeta samorządu terytorialnego „Wspólnota” opublikowała wyniki rankingu „Sukces kadencji 2018-2023”. Nasze miasto zajęło w nim wysokie, czwarte miejsce w Wielkopolsce (wśród miast powiatowych). W rankingu ogólnopolskim jesteśmy na 54 miejscu na prawie 270 samorządów.

Eksperci, oceniając miasta brały pod uwagę:

  • sukces finansowy (w tym m.in.: budżet miasta w przeliczeniu na jednego mieszkańca);
  • sukces ekonomiczny (w tym m.in: liczba bezrobotnych, liczba nowo zarejestrowanych prywatnych przedsiębiorców);
  • sukces infrastrukturalny (w tym m.in.: wysokość wydatków finansowanych z dotacji z unijnych, wzrost nowych mieszkań);
  • sukces społeczny (w tym m.in.: wyniki egzaminu ósmoklasisty, liczbę mieszkań komunalnych, wydatki z budżetu miasta ponoszone na ochronę powietrza i klimatu)

- Tak wysoki wynik w rankingu potwierdza nie tylko naszą determinację w zrównoważonym zarządzaniu miastem, ale także solidną pracę na rzecz naszych mieszkańców.  Solidna pozycja ogólnopolska potwierdza skuteczność naszych działań. Stawiamy na rozwój Ostrowa Wielkopolskiego. Dziękuję moim współpracownikom za zaangażowanie w realizowane zadania, a tę nagrodę jak każdą dla naszego miasta dedykuję Ostrowianom  - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x