Ilustracja do artykułu: „Rodzice - Dzieciom”

„Rodzice - Dzieciom”

03-06-2024

W Przedszkolu nr 10 Kubuś Puchatek jak co roku z okazji Dnia Dziecka, amatorska grupa teatralna rodziców pod nazwą „Rodzice - Dzieciom” po raz kolejny pokazała swoje umiejętności i odegrała przedstawienie dla naszych przedszkolaków.

Rodzice przy współpracy z nauczycielami odpowiedzialnymi za to przedsięwzięcie wspólnie przygotowali tegoroczne przedstawienie o tytule „Życzliwość”.

Rodzice cudownie wcielili się w swoje role. Przedstawienie opowiadało o ponadczasowych wartościach które przyświecają naszym nauczycielom każdego dnia. Przez nasze postacie okazaliśmy wielobarwność życia codziennego. Przedszkolaki przez nasze postacie utrwaliły wiedzę jak postępować gdy pojawiają się trudne emocje takie jak złość, gniew czy zazdrość. Na te wszystkie trudne sytuacje i emocje jedną remedium jest „życzliwość”.

Dzieci z Przedszkola nr 10 Kubuś Puchatek przystąpiły w tym roku szkolnym do rocznego projektu czytelniczego pt. "Poznajemy twórczość Jana Brzechwy". W kolejnych miesiącach roku szkolnego 2023 /2024 przedszkolaki na swoich salach przedszkolnych poznawały wiersze autorstwa Jana Brzechwy. Projekt został uroczyście zakończony wystawieniem przedstawienia teatralnego w oparciu o poznane przez dzieci wiersze Jana Brzechwy.

Nasi aktorzy jak co roku chętnie uczyli się swoich ról czy elementów tanecznych, ale także samodzielnie stworzyli pomysłowe stroje i pomagali przy scenografii. Atmosfera prób dała naszym aktorom wiele radości i służyła do pogłębiania przyjaźni i więzi rodziców naszych przedszkolaków.

Celem przedstawienia teatralnego w naszym przedszkolu jest zainteresowanie najmłodszych sztuką na ,,żywo”, stwarzanie warunków do współpracy rodzice – przedszkole i wreszcie, do sprawiania dzieciom radości.

W tym dniu w Przedszkolu nr 10 odbyła się także wystawa plenerowa prac dzieci pt. "Kolorowy świat w oczach dziecka". Prace plastyczne dzieci w wieku 3-6 lat zaprezentowane na ogrodzeniu przedszkolnym dostępne były do oglądania przez dzieci, ich rodziny i mieszkańców okolicy do końca maja. Wystawa wieńczyła roczny program edukacji plastycznej "Kraina barw" prowadzony w przedszkolu w grupie dzieci 5-6 letnich przez nauczycielkę Joannę G.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x