Ilustracja do artykułu: Arena Ostrów z Grand Prix Mistera Budownictwa Południowej Wielkopolski!

Arena Ostrów z Grand Prix Mistera Budownictwa Południowej Wielkopolski!

08-10-2021

Największa inwestycja 30-lecia samorządu ostrowskiego została nagrodzona przez kapitułę jednego z najstarszych plebiscytów w Polsce. Każdego roku organizują go: Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu, Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Naczelna Organizacja Techniczna Oddział w Kaliszu. Arena została doceniona przez fachowców za ciekawe rozwiązania funkcjonalne i konstrukcyjno – architektoniczne. Uroczysta gala zorganizowana została dziś w Kaliszu.

 - Inwestycję za blisko 33 miliony złotych realizowała ostrowska firma Budrem. To z jednej strony miejsce ogromnych emocji sportowych – swoje mecze rozgrywa tu Mistrz Polski Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski oraz piłkarze ręczni KPR Ostrovia – z drugiej, hala widowiskowo-sportowa otwarła możliwości organizacji wspaniałych koncertów i eventów kulturalnych. Przekonały się już o tym tysiące ostrowian. Nasi mieszkańcy pokochali Arenę - to sportowo - kulturalne serce naszego miasta - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

To jednak nie wszystkie przyznane naszemu miastu tytuły. Podczas dzisiejszej uroczystości Beata Klimek, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego odebrała również Mistera Budownictwa Wielkopolski Południowej za przebudowę Centrum Aktywności Lokalnej i kolejnego – za modernizację ogródków jordanowskich.

- Bardzo cieszy mnie, że złożona z fachowców kapituła tak pozytywnie oceniła ostrowskie inwestycje. Bardzo dziękuję wszystkim moim współpracownikom, wykonawcom i osobom, które były zaangażowane w przygotowanie wszystkich nagrodzonych inwestycji. Dziękuję także mieszkańcom Ostrowa, którzy swoim wsparciem pokazują, że to właśnie takich inwestycji oczekiwali. A kolejne już się dzieją. Będziemy spełniać potrzeby, ale i marzenia. Chcemy, by Ostrów był coraz piękniejszy - dodaje prezydent Beata Klimek. 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x