Ilustracja do artykułu: Czas dla Dzieci – Półkolonie letnie.

Czas dla Dzieci – Półkolonie letnie.

10-07-2025

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców przedstawiciele Stowarzyszenia „Czas dla Dzieci”  przy wsparciu Rady Rodziców przy SP7 przygotowali i zorganizowali półkolonie letnie dla  dzieci w wieku od 7 do 10 lat uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Gen. J. Bema w Ostrowie Wielkopolskim.

W dniach od 30 czerwca  do 4 lipca 40 uczniów  wraz z wychowawcami realizowało plan, którego celem było wartościowe, kreatywne i zabawne  zagospodarowanie czasu wolnego od szkoły.  Specjalnie przygotowany dla dzieci plan obejmował zadania związane z propagowaniem wartości profilaktycznych,  promowaniem zdrowego stylu życia, poznaniem najbliższej okolicy, rozwijaniem sposobów ekspresji uczuć i emocji oraz stymulowaniem rozwoju umysłowego i fizycznego.

W ramach tygodniowego planu zajęć  zorganizowane zostały  zabawy rekreacyjne,  integracyjne, gry i zabawy z wykorzystaniem robotów,  zajęcia plastyczne, zabawy kreatywne, zajęcia profilaktyczne, oraz zajęcia dotyczące radzenia sobie z emocjami. Uczniowie wykonywali prace manualne, grali w gry planszowe, budowali modele z klocków Lego, rozwiązywali łamigłówki oraz brali udział w specjalnie przygotowanych zadaniach z wykorzystaniem robotów Photon.  Dużą radość sprawiły uczniom zajęcia sportowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu, mecze piłki nożnej oraz różnorodne zabawy  ruchowe podczas 4 dni wyjazdowych. Bardzo dużą radość przy pięknej pogodzie, która towarzyszyła dzieciom we wszystkie dni, sprawił nowo otwarty plac zabaw na terenie obiektu szkolnego. 

W tym roku uczestnicy półkolonii uczestniczyli również  w warsztatach stolarskich „ Małe Korniki”  w Rakłowicach. Dzieci odwiedziły również  Jarocińskie  Centrum Kultury, gdzie eksplorowali strefę odkrywania, wyobraźni i aktywności w obiekcie SOWA.   Uczestnicy półkolonii odwiedzili również Zespół Pałacowy w Lewkowie, gdzie spędzili czas na pieczeniu drożdżówek w kuchni pałacowej, oraz byli uczestnikami warsztatów rysowniczych o tematyce związanej z herbami i ich historią. W ostatnim dniu półkolonii dzieci udały się w podróż pociągiem do pobliskiego Antonina, co sprawiło im ogromną radość i było dodatkowym niecodziennym przeżyciem.

Stowarzyszenie „Czas dla Dzieci” działające na terenie  Osiedla Nowe Parcele  było już po raz trzeci organizatorem wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Półkolonie również w tym roku  były idealną formą spędzenia wolnego czasu, okazją do aktywnego i kreatywnego wypoczynku, zacieśnienia kontaktów rówieśniczych oraz rozwijania nowych pasji i zainteresowań.

Koordynatorami przedsięwzięcia były  Ewa Bartczak oraz Milena Janiak a za realizację tego udanego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli nauczyciele:  Monika Jaskuła, Joanna Walczak oraz Agnieszka Jasińska.

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x