Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców przedstawiciele Stowarzyszenia „Czas dla Dzieci” przy wsparciu Rady Rodziców przy SP7 przygotowali i zorganizowali półkolonie letnie dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Gen. J. Bema w Ostrowie Wielkopolskim.
W dniach od 30 czerwca do 4 lipca 40 uczniów wraz z wychowawcami realizowało plan, którego celem było wartościowe, kreatywne i zabawne zagospodarowanie czasu wolnego od szkoły. Specjalnie przygotowany dla dzieci plan obejmował zadania związane z propagowaniem wartości profilaktycznych, promowaniem zdrowego stylu życia, poznaniem najbliższej okolicy, rozwijaniem sposobów ekspresji uczuć i emocji oraz stymulowaniem rozwoju umysłowego i fizycznego.
W ramach tygodniowego planu zajęć zorganizowane zostały zabawy rekreacyjne, integracyjne, gry i zabawy z wykorzystaniem robotów, zajęcia plastyczne, zabawy kreatywne, zajęcia profilaktyczne, oraz zajęcia dotyczące radzenia sobie z emocjami. Uczniowie wykonywali prace manualne, grali w gry planszowe, budowali modele z klocków Lego, rozwiązywali łamigłówki oraz brali udział w specjalnie przygotowanych zadaniach z wykorzystaniem robotów Photon. Dużą radość sprawiły uczniom zajęcia sportowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu, mecze piłki nożnej oraz różnorodne zabawy ruchowe podczas 4 dni wyjazdowych. Bardzo dużą radość przy pięknej pogodzie, która towarzyszyła dzieciom we wszystkie dni, sprawił nowo otwarty plac zabaw na terenie obiektu szkolnego.
W tym roku uczestnicy półkolonii uczestniczyli również w warsztatach stolarskich „ Małe Korniki” w Rakłowicach. Dzieci odwiedziły również Jarocińskie Centrum Kultury, gdzie eksplorowali strefę odkrywania, wyobraźni i aktywności w obiekcie SOWA. Uczestnicy półkolonii odwiedzili również Zespół Pałacowy w Lewkowie, gdzie spędzili czas na pieczeniu drożdżówek w kuchni pałacowej, oraz byli uczestnikami warsztatów rysowniczych o tematyce związanej z herbami i ich historią. W ostatnim dniu półkolonii dzieci udały się w podróż pociągiem do pobliskiego Antonina, co sprawiło im ogromną radość i było dodatkowym niecodziennym przeżyciem.
Stowarzyszenie „Czas dla Dzieci” działające na terenie Osiedla Nowe Parcele było już po raz trzeci organizatorem wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Półkolonie również w tym roku były idealną formą spędzenia wolnego czasu, okazją do aktywnego i kreatywnego wypoczynku, zacieśnienia kontaktów rówieśniczych oraz rozwijania nowych pasji i zainteresowań.
Koordynatorami przedsięwzięcia były Ewa Bartczak oraz Milena Janiak a za realizację tego udanego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli nauczyciele: Monika Jaskuła, Joanna Walczak oraz Agnieszka Jasińska.













































