Ilustracja do artykułu: FESTIWAL TAŃCA W MALUSZKU

FESTIWAL TAŃCA W MALUSZKU

13-06-2017

III Międzygrupowy Festiwal Tańca odbył się w czwartek, 8 czerwca 2017 roku w Publicznym Przedszkolu nr 14 „MALUSZEK” w Ostrowie Wielkopolskim. Festiwal był podsumowaniem całorocznej pracy z dziećmi wokół tematyki polskiej tradycji i ludowości.

Zgodnie z rocznym założeniem pracy przedszkola „Mały Ostrowianin poznaje polskie tradycje”, dzieci z naszego przedszkola miały okazję zaprezentować wybrany utwór ludowy. Pozwoliło im to, nie tylko wystąpić przed szerszą publicznością, lecz także poznać szeroki wachlarz tańców ludowych.

W repertuarze znalazły się: „Taniec Kaszubski- Szewc”; „Poleczka”; „Maryneczka”; „Grozik”; „Krakowiak”; „Polka Jarocinka” oraz „Klepany”. Wszystkim dopisywały przy tym wspaniałe humory, które spotęgował fakt, iż każdy z uczestników otrzymał z rąk pani dyrektor Renaty Jarosz pamiątkowy medal oraz słodki upominek.

- Dziękujemy naszym przedszkolakom za to, że stworzyli tak niezwykle barwne widowisko, które z pewnością pozostanie w ich pamięci na długi czas - mówi dyrektor przedszkola Renata Jarosz.

Biuro Prasowe

bprasowe@umostrow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x