Ilustracja do artykułu: Filip Pioch zwycięzcą I Grand Prix  Wielkopolski Młodzików.

Filip Pioch zwycięzcą I Grand Prix Wielkopolski Młodzików.

12-09-2022

W sobotę. 10 września br. w Lubaszu odbyło sie I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym w kategorii młodziczek i młodzików. W turnieju wystartowało 36 młodziczek i 48 młodzików. Nasz klub reprezentowała trójka naszych zawodników: młodziczka Agata Strzelczak i młodzicy: Filip Pioch i Tymon Kokot.

W Lubaszu wielki sukces odniósł Filip Pioch, który pewnie zwyciężył w I Grand Prix Wielkopolski, przegrywając tylko jednego seta w całym turnieju. Bardzo dobre 5 miejsce w turnieju wywalczyła Agata Strzelczak, która w meczu półfinałowym, po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku uległa 3:1 w setach późniejszej zwyciężczyni Grand Prix Młodziczek, Zuzannie Wieczorek z KS Polonia Śmigiel.

Sporą niespodziankę w turnieju sprawił Tymon Kokot, który po raz pierwszy wziął udział w zawodach tej rangi. Tymek startował w eliminacjach i awansował do turnieju głównego 32 najlepszych zawodników. Nasz młody zawodnik w pierwszej rundzie wyeliminował turniejową "jedynkę", Piotra Matkowskiego z LKTS Luboń, pokonując go pewnie 3:0. Było to największą niespodzianką całego Grand Prix. W kolejnym meczu Tymon niespodziwanie przegrał z niżej notowanym przeciwnikiem i ostatecznie zajął 17 miejsce w turnieju.

Filip Pioch zwyciężając w Lubaszu zapewnił sobie start w Grand Prix Polski. Natomiast Agata Strzelczak i Tymon Kokot wystąpią w turnieju eliminacyjnym do turnieju głównego Grand Prix Polski, który odbędzie w dniach od 23 do 25 września w Zielonej Górze.