Ilustracja do artykułu: Forum rowerowe w Ostrowie

Forum rowerowe w Ostrowie

21-06-2017

27 czerwca, o godz. 18 w Muzeum Miasta 4. Ostrowskie Forum Rowerowe. Gościem specjalnym będzie Marcin Hyła, który opowie, jakie rozwiązania rowerowe byłyby najlepsze dla naszego miasta.

Forum rowerowe to co roku okazja do ,,przejrzenia" stanu ostrowskiej infrastruktury rowerowej, omówienia problemów, z jakimi borykają się rowerzyści, oraz spotkania z władzami miasta i drogowcami, którzy na miejscu odpowiadają na pytania cyklistów. Nie inaczej będzie w tym roku, z tym że rowerzyści dowiedzą się, jakie udogodnienia można zastosować w Ostrowie. Gościem Forum będzie bowiem Marcin Hyła, prezes ogólnopolskiego stowarzyszenia Miasta dla Rowerów, organizacji reprezentującej interesy rowerzystów, współtwórca reformy przepisów dotyczących ruchu rowerowego w Polsce (2011-2015). W Ostrowie przedstawi to, jak organizować ruch rowerowy w naszym mieście, jakie udogodnienia dla rowerzystów powinny powstać.

Podczas spotkania będzie też okazja do dyskusji i poznania miejskich rowerowych planów. Wezmą udział w nim też przedstawiciele miasta i drogowców.

- Zachęcam mieszkańców naszego miasta, szczególnie tych przemierzających Ostrów na dwóch kołach, do wzięcia udziału w czerwcowym Forum Rowerowym. To niezwykła okazja ku temu, by porozmawiać na temat miejskich działań, m.in. o inwestycjach, oznakowaniu ulic, o miejscach, gdzie powstać powinny stojaki rowerowe oraz wielu innych zagadnieniach składających się na rozwój ostrowskiej infrastruktury rowerowej. W tym roku będziemy wprowadzać system roweru miejskiego – to kolejny ciekawy temat do rozmowy. Głównie jednak chcemy przedyskutować analizę, którą dla Ostrowa przygotował pan Marcin Hyła. To wiele interesujących rozwiązań oraz propozycji, które mogą mieć pozytywny wpływ na lokalny ruch rowerowy. Rozwiązania te chcemy jednak przedyskutować z osobami, których będą one dotyczyć – z mieszkańcami naszego miasta. Jeszcze raz serdecznie zapraszam – zachęca Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.     

Forum Rowerowe odbędzie się we wtorek, 27 czerwca, o godz. 18 w Muzeum Miasta. Organizuje je Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjno-Społeczne „re-EWOLUCJA” przy współudziale muzeum. Samo forum jest częścią projektu, współfinansowanego przez Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Biuro Prasowe

bprasowe@umostrow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x