Archiwum
pochmurno
16℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: Goście z kanadyjskiego Brantford

Goście z kanadyjskiego Brantford

02-08-2023
Pod koniec lipca w Ostrowie Wielkopolskim gościliśmy delegację z naszego miasta partnerskiego - Brantford w Kanadzie. Te dni spędziliśmy w towarzystwie naszych gości, na czele z Kevinem Davisem, burmistrzem Brantford, naszego miasta partnerskiego.

Goście z Kanady przyjechali do nas po 14 latach od podpisania partnerstwa. Pokonali 6866 kilometrów, by zobaczyć Ostrów Wielkopolski. Chętnie opowiadali o środowisku polonijnym w Brantford. Burmistrz Davis miał także wiele szczegółowych pytań o nasze miasto.

- Z dumą pokazaliśmy naszym gościom Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, 3mk ArenaOstrów, centrum “za parowozownią”, przedszkole przy ulicy Dobrej, zajrzeliśmy również na Rataja, by pokazać efekty Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wybraliśmy się również na Piaski - Szczygliczka. Wieczór spędziliśmy na recitalu fortepianowym utworów Chopina w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Przeprowadziliśmy długie, merytoryczne rozmy o przyszłości naszych miast. Bardzo ważne w Brantford są kwestie klimatyczne, ochrona środowiska i ekologia. W tych punktach zdecydowanie się zgadzamy. Zgodnie przyznaliśmy również, że bardzo chcemy, by współpraca naszych miast trwała. Panie Burmistrzu, do zobaczenia! - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Burmistrzowi Kevinowi Davisowi towarzyszyli doradcy: Gerry Smits oraz Mary McGee. 

W tym samym czasie w mieście, oprócz delegacji z Branford, gościła również delegacja z Brandenburgii. 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x