Ilustracja do artykułu: Kolejne sukcesy młodej sportsmenki z SP 11

Kolejne sukcesy młodej sportsmenki z SP 11

11-03-2021

Katarzyna Jackowska, uczennica klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 11 od wielu lat trenuje taekwondo – koreańską sztukę walki.

Jej przygoda z tym sportem rozpoczęła się w 2013 roku. Zajęcia spodobały się Kasi od samego początku. Dzięki wytrwałym treningom, które odbywają się 2 razy w tygodniu, osiąga wiele sukcesów. Najbardziej cieszą ją medale zdobyte w Mistrzostwach Wielkopolski i w Mistrzostwach Polski w Taekwondo. W ostatnim czasie wywalczyła kolejne 4 medale  - złoty, srebrny i 2 brązowe.

19 grudnia 2020 roku na Mistrzostwach Opolszczyzny w Taekwondo, zaliczanych do cyklu Pucharu Polski, zajęła II miejsce w walkach ciągłych. Podczas Otwartych Mistrzostw Wielkopolski, które odbyły się 20 lutego 2021 r. w Ostrowie Wielkopolskim, w swojej kategorii wagowej i wiekowej zajęła w:

• walkach ciągłych - I miejsce,
  • układach formalnych - III miejsce,
  • technikach specjalnych - III miejsce.

Obecnie ma czarny pas i trzeci dan.

Treningi taekwondo są dla niej przyjemnością, dają możliwość własnego rozwoju. Uczą pracowitości, wytrwałości  i cierpliwości, umacniają i kształtują charakter oraz wiarę  we własne możliwości. Pomagają podnieść się po porażkach. Przed młodą utalentowaną sportsmenką kolejne wyzwanie. Uczennica przygotowuje się obecnie do Mistrzostw Polski, które są zaplanowane na kwiecień.