Ilustracja do artykułu: KS Stal LA zdominował Bieg Republiki

KS Stal LA zdominował Bieg Republiki

26-10-2021

Kacper Adamczak z KS Stal LA Ostrów Wielkopolski oraz Joanna Susmanek z Wrocławia okazali się najlepsi w 58. Biegu Republiki Ostrowskiej. Bieg odbył się w minioną niedzielę, a zawodnicy pokonali 10-kilometrową trasę ulicami Ostrowa Wielkopolskiego. Zwycięzca biegu potrzebował na to 31 minut i 21 sekund.

Tegoroczna pogoda sprzyjała zawodnikom - o godzinie 12.00, w ciepłych promieniach jesiennego słońca, wystartowali biegacze z różnych zakątków Polski oraz z zagranicy. Wśród nich był m.in. Patric Hansen, żużlowiec występujący w minionym sezonie w TŻ Ostrovii. W 58. Biegu Republiki Ostrowskiej silna grupę biegaczy stworzyli także pracownicy ostrowskiego Urzędu Miejskiego. Spośród 500 zarejestrowanych zawodników linię mety minęło 465 – w tej grupie było 96 kobiet.

Niedzielne podium podzielili między siebie zawodnicy KS Stal Ostrów Wielkopolski. Najwyższe jego miejsce zajął Kacper Adamczak, drugi linię mety minął Dawid Borowski, a trzecie miejsce zajął Robert Kulesza. Znakomite miejsca zawodników ostrowskiego klubu nie dziwią nie tylko dlatego, że mają oni za sobą wspaniały tegoroczny sezon. Ich występ wspierany był na trasie gorącym dopingiem trenerów, innych zawodników, a także kibiców klubu. Zwycięzca biegu nie krył wzruszenia z osiągniętego wyniku.

Na wszystkich, którzy ukończyli bieg czekał na mecie okolicznościowy medal w kolorze srebrnym, z artystycznym przedstawieniem  hali widowiskowo – sportowej. Upominki dla zawodników przygotowała firma SLEEPING EXPERT GAWRA Paweł Waliński.

Organizatorem tej niezwykle udanej imprezy było Miasto Ostrów Wielkopolski, a współorganizatorami: ICE MAT Chłodnictwo Zbigniew Matysik, Klub Sportowy ICE MAT Team, Klub Sportowy Maraton Ostrów oraz  Klub Sportowy Fabryka Biegania Ostrów Wielkopolski.