Archiwum
pochmurno
-2℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: Lipa na rondzie

Lipa na rondzie

10-11-2023

Lipa, ale i setki róż, nasadzono na rondzie w ulicy Limanowskiego! Nowe nasadzenia uzupełniają nowe rondo w mieście. Rondo to to kolejny odcinek Ramy Komunikacyjnej naszego miasta.

Na rondzie w ulicy Limanowskiego posadziliśmy duże drzewo. Nasadzono również krzewy róż. W sumie będzie ich tu aż 500. Rondo jest już przejezdne.

Rondo ma upłynnić ruch w tej części Ostrowa Wielkopolskiego. To kolejny odcinek Ramy Komunikacyjnej naszego miasta.  

Ten odcinek Ramy Komunikacyjnej to nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo rowerowe, nowe oświetlenie drogowe, przebudowa istniejących i budowa nowych zjazdów, odwodnienie dróg, a także budowa i rozbudowa 8 skrzyżowań. 

Budowa II etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej to inwestycja za ponad 18 milionów złotych. Na jej realizację Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało ponad 14 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

W 2020 roku miasto oddało mieszkańcom pierwszą część tej inwestycji, która kosztowała 4,5 miliona złotych. Wówczas prace objęły rozbudowę skrzyżowania przy Galerii Ostrovia, w ciągu Alei Słowackiego do ulicy Grunwaldzkiej. Ta część Ramy została oddana do użytku w 2020 roku. 

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x