Ilustracja do artykułu: Miejskie ulgi dla gminnych rodzin wielodzietnych

Miejskie ulgi dla gminnych rodzin wielodzietnych

28-09-2018

Prezydent Ostrowa Beata Klimek podpisała dziś porozumienie międzygminne z Piotrem Kuroszczykiem, wójtem Gminy Ostrów Wielkopolski, na mocy którego rodziny wielodzietne zamieszkałe na terenie tej gminy, a posiadające miejską Kartę Dużej Rodziny, będą mogły  korzystać z obiektów sportowych i kulturalnych na ternie Ostrowa na preferencyjnych warunkach.

Dzięki podpisanemu porozumieniu członkowie rodzin wielodzietnych z terenu gminy, zapłacą mniej za korzystanie z niektórych miejskich atrakcji. Mieszkańcy Gminy Ostrów Wielkopolski będą mogli skorzystać z następujących ulg:  

- 50% w Kinie „Komeda”, Forum Synagoga, Ostrowskim Centrum Kultury, Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego,

- 50 % na miejskim lodowisku, 

- 30% na Basenie Miejskim, Parku Olbrzymich Owadów i Parku Linowym na Piaskach Szczygliczce.

- Cieszę się, że Ostrów Wielkopolski spełnia rolę centrum, w którym nie tylko ostrowianie, ale także mieszkańcy innych gmin powiatu mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej i sportowej naszego miasta. Dobrze, że nasze obiekty cieszą się takim zainteresowaniem i że mogą przynosić radość okolicznym mieszkańcom – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Takie porozumienia umożliwią miejskim jednostkom kultury i sportu pozyskanie nowych użytkowników, a rodzinom wielodzietnym zamieszkałym na terenie innych gmin korzystanie z kultury i rozrywki w naszym mieście na preferencyjnych warunkach. Gmina Ostrów Wielkopolski jest już drugą, z którą Miasto podpisało tego typu porozumienie. Pierwszą była Gmina i Miasto Raszków. Z tytułu wprowadzonych ulg dla mieszkańców tych gmin będą one pokrywać ich koszt.   

Program „Ostrowska Karta Rodziny 3+” rozwija się niezwykle dynamicznie poszerzając sukcesywnie krąg odbiorców oraz firm udzielających zniżek rodzinom wielodzietnym, będąc tym samym inspiracją dla innych gmin powiatu, które także wprowadzają lokalne programy dla rodzin wielodzietnych oraz podpisują porozumienia z Ostrowem Wielkopolskim umożliwiające korzystanie ich mieszkańcom z miejskich obiektów.

- W Ostrowie duży nacisk kładziemy na politykę społeczną – dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie działać na rzecz rodzin wielodzietnych z terenu naszych gmin Tego typu działania sprawiają, że zacierają się granice administracyjne, a mieszkańcy integrują się tworząc jedną wspólnotę – dodaje prezydent Miasta.

Biuro Prasowe

bprasowe@umostrow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x