Ilustracja do artykułu: Muzyczny wieczór pełen wspomnień | Ostrowskie Zaduszki

Muzyczny wieczór pełen wspomnień | Ostrowskie Zaduszki

03-11-2025

W niedzielny wieczór Forum Synagoga wypełniło się dźwiękami i niezwykłą atmosferą wspomnień. Ostrowskie Zaduszki odbywają się tradycyjnie 2 listopada w muzycznej oprawie. Tegoroczny koncert „Wielcy Nieobecni” niósł ze sobą refleksje i wspomnienie tych ostrowian, których już z nami nie ma.

- Ostrowskie Zaduszki to koncert wyjątkowy, bo poświęcony tym, których musieliśmy pożegnać. To czas, w którym wszyscy, niezależnie od wieku czy przekonań, mogą wspólnie oddać hołd pamięci i przeżyć chwile wzruszenia. Tych emocji nie brakowało podczas tegorocznego spotkania. Pamiętajmy, bo nikt nie umiera, póki żyje w sercach i pamięci swoich bliskich - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na scenie wystąpił Michał Bober – wokalista o niezwykle ciepłej barwie głosu, znany m.in. z finałowych odcinków programu The Voice of Poland oraz z udziału w X Factor i festiwalu w Opolu. Wraz z towarzyszącym mu zespołem zabrał publiczność w sentymentalną podróż przez utwory Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Stanisława Soyki i innych wielkich postaci polskiej sceny muzycznej. W repertuarze znalazły się m.in. „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „C’est la vie”, „Cud niepamięci” oraz „Kiedy mnie już nie będzie” – piosenki, które skłaniają do refleksji nad przemijaniem, codziennym pośpiechem i tym, co w życiu naprawdę ważne.

Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami, doceniając nie tylko piękne wykonania, ale także emocjonalną głębię koncertu. Wieczór upłynął w ciepłej, jesiennej atmosferze, pełnej zadumy, wdzięczności i wspólnego przeżywania muzyki.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x