Archiwum
pochmurno
20℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: Nabór do Ostrowskiej Rady Kobiet

Nabór do Ostrowskiej Rady Kobiet

22-11-2021

Rusza nabór do Ostrowskiej Rady Kobiet. Będzie to ciało opiniodawcze i doradcze Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego w zakresie równouprawnienia płci oraz eliminowania wszelkich dyskryminacji związanych z płcią, wyznaniem, narodowością, orientacją seksualną czy niepełnosprawnością. Kandydatki można zgłaszać do 6 grudnia br.

- Powołując tę Radę mam nadzieję, że nie tylko zwiększymy udział mieszkańców w życiu miasta, ale przede wszystkim zwiększymy udział kobiet w lokalnym życiu społecznym – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – To bardzo ważne, szczególnie teraz, gdy głos kobiet jest często przez ignorowany. Robię to z tym większą radością, że z inicjatywą powołania takiej Rady zwróciły się do mnie ostrowianki.

Rolą Rady Kobiet będzie diagnozowanie sytuacji kobiet w Ostrowie Wielkopolskim, analiza polityki w tym obszarze oraz działania na rzecz równouprawnienia w zakresie płci, wyznania, narodowości czy niepełnosprawności poprzez edukację, wspieranie akcji społecznych propagujących tematy kobiece oraz prowadzenie inicjatyw wspierających wejście lub powrót kobiet na rynek pracy.

- Chcemy, aby Ostrowska Rada Kobiet opiniowała projekty uchwał dotyczące obszarów bezpośrednio dotykających tematów równouprawnienia i sytuacji kobiet, ale także służyła nam radą, wskazywała pola, na których powinniśmy podejmować inicjatywy oraz popularyzowała cenne inicjatywy, które pojawiają się na terenie naszego miasta – mówi Karolina Krawczyk, dyrektor Wydziału Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego.

Kadencja Rady Kobiet będzie trwała 5 lat. Mogą w niej zasiadać kobiety, które są mieszkankami Ostrowa Wielkopolskiego, są związane z naszym miastem pracą zawodową lub też działają na rzecz miasta.

W skład Rady Kobiet wejdzie 15 kobiet, które w dniu zgłoszenia do Rady będą mieć ukończone nie mniej niż 16 lat. Dziesięć Pań pochodzić będzie ze zgłoszeń, których mogą dokonać osoby indywidualne lub organizacje pozarządowe – każda z tych kandydatur musi być jednak poparta dwoma rekomendacjami. Spośród tych osób komisyjnie zostaną wybrane członkinie Rady Kobiet. W przypadku, gdy kandydatek będzie więcej, trafią one na listę rezerwową, która będzie służyć uzupełnianiu składu. Pozostałe 5 osób wskaże Prezydent Miasta.

Zgłoszenia kandydatur prosimy dokonywać na załączonym druku, do dnia 6 grudnia 2021 r. pod adresem:

Wydział Partycypacji Społecznej

Urząd Miejski

ul. Powstańców Wielkopolskich 18

63-400 Ostrów Wielkopolski

Nr telefonu: 62 582 25 10

e-mail: bops@umostrow.pl

lub osobiście w budynku Centrum Aktywności Lokalnej (dawny BOŚ)

Druk zgłoszenia w załączniku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x