Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu od 44. lat jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Literackiego TURNIEJ BIAŁYCH PIÓR. Konkurs jest objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Adresatami tego wydarzenia są uzdolnieni literacko uczniowie klas V- VIII. Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie twórczych talentów literackich młodzieży, kształtowanie jej gustów artystycznych i możliwość konfrontacji własnej twórczości z utworami rówieśników. Koordynatorką konkursu jest Katarzyna Redlińska. Uroczyste spotkanie z laureatami i rozdanie nagród odbyło się 5 kwietnia w MDK 1 w Poznaniu. W tegorocznej edycji wzięło udział 369 uczniów ze 125 szkół z całej Wielkopolski. Każdy uczestnik mógł przesłać trzy utwory poetyckie lub prozatorskie. Jury w składzie: Emilia Hirsch- polonistka, Maria Magdalena Pocgaj- wiceprezes Poznańskiego Oddziału Związku Literatów Polskich i Bogna Wilczyńska- poetka, redaktorka czasopisma ,,Okolice Poetów”, przyznało nagrody i wyróżnienia. W kategorii szkół podstawowych klas V- VI za utwory poetyckie nagrody uzyskały dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema z Ostrowa Wielkopolskiego. Dwa wyróżnienia zdobyły uczennice klasy VI b Roksana Klich i Agnieszka Zaradna. Jury konkursu dostrzegło w utworach dziewcząt mądrość, wrażliwość, dojrzałość w obserwacji świata i życia człowieka. Nagrodzone teksty laureatów zostały wydane w pokonkursowym tomie ,, Turniej Białych Piór ”. Nagrody Agnieszki i Roksany są powodem do dumy i radości dla laureatek, rodziców i całej społeczności szkolnej Siódemki. Opiekunem nagrodzonych uczennic jest polonistka Grażyna Krolek. Gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych wspaniałych pomysłów literackich.
Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych...
27-06-2026













































