Ilustracja do artykułu: Nowe kamery w mieście

Nowe kamery w mieście

30-04-2025

W najbliższych tygodniach zostanie rozbudowany system miejskiego monitoringu w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach inwestycji zamontowane zostaną cztery nowe kamery w dwóch lokalizacjach.

-  Cztery nowe kamery pojawią się w miejscach o które wnioskowali mieszkańcy. Zarówno nam, jak i służbom mundurowym, zgłaszano akty wandalizmu i inne niebezpieczne sytuacje. Monitoring w tej części miasta to właśnie odpowiedź na te zdarzenia. Mamy nadzieję, że inwestycja zakończy te incydenty - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Nowe lokalizacje kamer:

  • parking przy ul. Towarowej (pomiędzy ul. Sienkiewicza a Dworcową) – 2 kamery

  • ulica Kolejowa – 2 kamery

Kamery zostaną wyposażone w zaawansowane systemy zasilania i transmisji danych, co zapewni ich działanie przez całą dobę. Koszt inwestycji wyniesie ponad 27 tysięcy złotych, a jej realizacja wpisuje się w szerszą strategię poprawy bezpieczeństwa publicznego w mieście.

Obecnie system monitoringu miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim obejmuje 59 kamer oraz 2 stanowiska obserwacyjne, które znajdują się w siedzibach Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Straży Miejskiej. 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x