OBOWIĄZKOWA DERATYZACJA – LISTOPAD 2025
Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego informuje, że w listopadzie 2025 r. na terenie miasta przeprowadzona zostanie obowiązkowa deratyzacja. Obowiązek ten spoczywa na właścicielach, użytkownikach i zarządcach nieruchomości, w tym jednostkach organizacyjnych i osobach posiadających nieruchomości w użytkowaniu.
Deratyzacja obejmuje tereny zabudowy mieszkaniowej oraz obiekty i magazyny związane z przetwórstwem, przechowywaniem produktów rolno-spożywczych lub gromadzeniem odpadów. Preparaty deratyzacyjne stosowane będą m.in. w piwnicach, zsypach, węzłach ciepłowniczych, osłonach śmietnikowych, magazynach i pomieszczeniach produkcyjnych. Nieprzestrzeganie obowiązku deratyzacji podlega karze grzywny do 1 500 zł lub karze nagany (art. 117 § 1 Kodeksu wykroczeń).
Link do ogłoszenia: https://bip.umostrow.pl/artykul/21/3122/ogloszenie-o-obowiazkowej-deratyzacji-w-miesiacu-listopadzie-2025-r













































