Ilustracja do artykułu: Ostrów Wielkopolski w XVII Europejskim Tygodniu Sportu

Ostrów Wielkopolski w XVII Europejskim Tygodniu Sportu

23-05-2025

Od 26 maja do 01 czerwca br. odbywać się będzie XVII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, w ramach którego zostanie rozegrany XXXI Sportowy Turniej Miast i Gmin.  Ostrów Wielkopolski kolejny raz bierze udział w projekcie organizowanym przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich.

Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

„Aktywność dla wszystkich” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Naczelnym celem jest wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin.

W ubiegłym roku, przez siedem dni od  21 - 27 września, w imprezach rekreacyjno-sportowych wzięło czynny udział ponad 2 tysiące osób. Znakomitym przykładem na aktywność sportową ostrowian był Ostrowski Test Coopera. Odbył się on już po raz jedenasty i w ubiegłym roku zgromadził na starcie ponad 1000 osób.

Organizatorem Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koordynatorem imprez organizowanych w  Ostrowie Wielkopolskim w ramach XVII Tygodnia Sportu dla Wszystkich jest                            Referat Kultury Fizycznej i Sportu Urzędu Miejskiego.

W załączeniu znajdą Państwo wykaz tegorocznych imprez.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x