Ilustracja do artykułu: Ostrów wśród Pereł Samorządu

Ostrów wśród Pereł Samorządu

24-05-2024

Ostrów Wielkopolski po raz kolejny znalazł się w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu Perły Samorządu w kategorii Najlepszy Samorząd - gminy miejskie do 100 tys. mieszkańców

- Tytuł “Perły Samorządu” znów trafił do naszego miasta. Jestem dumna z Ostrowa Wielkopolskiego i dumna, że nasze działania są doceniane. To jednak nagroda dla naszego miasta i jego mieszkańców! I to właśnie ostrowianom dedykuje to wyróżnienie  - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Nagrodę w imieniu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego odebrał Jakub Tomalkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Przestrzennej. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się w Muzeum Miasta Gdyni.

„Perły Samorządu” to ranking Dziennika Gazety Prawnej. Partnerem merytorycznym są eksperci ds. samorządu terytorialnego, zeświata nauki i biznesu. W rankingu oceniane są samorządy pod kątem lokalnej gospodarki, rozwoju edukacji, zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców, polityki senioralnej, a także dbania o środowisko naturalne. Udział w rankingu jest bezpłatny.

 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x