Ilustracja do artykułu: Ostrów wśród siedmiu wspaniałych!

Ostrów wśród siedmiu wspaniałych!

15-09-2017

Ostrów Wielkopolski znalazł się wśród siedmiu miast, które postanowiły wspólnie zorganizować Europejski Tydzień Mobilności obchodzony w dniach 16-22 września. Z tej okazji we wszystkich miastach zorganizowany zostanie wspólny przejazd rowerowy z władzami miasta pod hasłem "Zrób jazdę w mieście - wsiadaj na rower!" oraz akcja "Chodź na ulicę!".

Po raz pierwszy w Polsce grupa miast wspólnie organizuje wydarzenia w Europejskim Tygodniu Mobilności. Do wspólnego projektu przystąpiły: Bartoszyce, Braniewo, Ostrów Wielkopolski, Starachowice, Gorlice, Wadowice i Słupsk. W tym roku odbywa sie on pod hasłem "Czysta, współdzielona i inteligentna mobilność - dzieląc się, dotrzesz dalej!". Uczestniczy w nim 1700 miejscowości z całej Europy.

- Wszyscy jesteśmy pieszymi, wielu z nas korzysta z rowerów czy np. z autobusów, dlatego w naszych miastach tworzymy systemy dróg rowerowych oraz ulepszamy transport publiczny - mówi prezydent Beata Klimek. - To właśnie w autobusie możemy spotkać się z sąsiadem, porozmawiać, wymienić się uśmiechem albo po prostu popatrzeć, jak pięknieją nasze miasta. Zachęcamy do dzielenia się własnym środkiem transportu - dzięki temu możemy obniżyć wydatki, np. na dojazd do pracy oraz sprawić, że powietrze wokół nas będzie czystsze i przede wszystkim wolne od smogu! Każdy i każda z nas ma na to wpływ! Razem dążymy do tego, żeby poruszanie się po naszych miastach było czystą przyjemnością i dawało możliwość oddychania czystym powietrzem!

We wtorek, 19 września, zorganizowany zostanie wspólny przejazd rowerowy z włodarzami miast. Ostrów Wielkopolski startuje o godz. 17.00 z parkingu przy Starej Przepompowni, skąd rowerzyści ścieżką rowerową przejadą na ostrowskie Piaski. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji!

Druga akcja - pod hasłem "Chodź na ulicę" - adresowana jest do ostrowskich przedszkolaków. W piątek, 22 września, na ostrowskim Rynku przygotowano dla nich moc atrakcji połączonych z pogadanką o bezpieczeństwie oraz promocją komunikacji miejskiej.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x