Ilustracja do artykułu: Ostrowianki zdobyły Mistrzostwo Polski w koszykówce 3×3

Ostrowianki zdobyły Mistrzostwo Polski w koszykówce 3×3

14-06-2022

W dniach 9-12 czerwca 2022 roku w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Festiwal Sportu Szkolnego w ramach którego został rozegrany Turniej Koszykówki 3×3. Jest to wydarzenie o randze Mistrzostw Polski. Województwo wielkopolskie reprezentowały wychowanki Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim – Mistrzynie Województwa Wielkopolskiego 2022 w składzie: Maja Chmielecka, Iga Jasik, Zuzanna Mosińska oraz Zuzanna Wawrzyniak.

Ostrowianki w rundzie eliminacyjnej odniosły 7 zwycięstw i przegrały 1 spotkanie. W rozgrywce finałowej spotkały się z reprezentacją województwa pomorskiego, z którą to odniosły wcześniej jedyną porażkę. W finale górą były nasze zawodniczki które wygrały 18:13. Nagrodę MVP Turnieju Mistrzostw Polski otrzymała ostrowska zawodniczka – Iga Jasik

Dziewczęta z SP 5, trenują pod okiem Joanny Zemskiej oraz Moniki Szymańskiej, a w trakcie turnieju były pod opieką Jacka Wawrzyniaka.