Ilustracja do artykułu: Ostrowski mural w świecie!

Ostrowski mural w świecie!

27-04-2022

27 kwietnia, obchodzimy rocznicę urodzin Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Kompozytor skończyłby dziś 91 lat. W Ostrowie Wielkopolskim Komeda, każdego dnia, wita ostrowian i odwiedzających nasze miasto z muralu przy ulicy Dworcowej. 

- Ostrowski mural rok temu rozświetliliśmy neonami, a wizerunek Komedy trafił na gadżety: torby, kubki i magnesy. Ostrowianie i odwiedzający nasze miasto tak pokochali ten projekt, że chętnie zabierają komedowe gadżety w świat  - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrów Wielkopolskiego.

Ostrowski mural Komedy dotarł nawet do Szkocji. Nikodem pozdrawia Ostrów Wielkopolski z Edynburga w dniu 91. rocznicy urodzin kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. W tle widzimy jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy Szkocji - fontannę Rossa i zamek na skalistym wzniesieniu. Autorem zdjęć jest jagna.uk empowered&sensual. Na zdjęciu kubek komedowy w Edynburgu.

 

Komeda, sercem ostrowianin, właśnie w naszym mieście pokochał jazz i to tu narodził się jego talent. Dzień jego urodzin to dla nas święto, ale każdego dnia o nim i jego twórczości przypomina nam niezwykły neonowy mural, który wita ostrowian i odwiedzających nasze miasto przy ulicy Dworcowej. Autorem muralu jest Konrad Moszyński, muchadsgn.com.

 - Z okazji rocznicy urodzin ostrowskiego artysty, życzę nam wszystkim, by muzyka Komedy żyła wiecznie - dodaje prezydent Beata Klimek. 

Gadżety z wizerunkiem Krzysztofa Komedy zostały wydane z okazji jubileuszowej, 90. rocznicy, urodzin kompozytora. Nim nastał ten dzień ostrowski mural rozświetliły neony. To był jeden z prezentów z okazji jubileuszu dla artysty i miłośników jego twórczości. 

W Ostrowskim Centrum Kultury można nabyć torby, koszulki, magnesy i kubki z nadrukiem muralu z ulicy Kolejowej. 

Poza gadżetami w OCK-u można otrzymać także przewodnik “Ostrowskie ślady Krzysztofa Komedy” oraz stać się właścicielem płyty z muzyką filmową Krzysztofa Komedy "Mam tu swój dom". 

Gadżety, przewodnik oraz płyta są dostępne w Centrum Informacji Kulturalnej Ostrowskiego Centrum Kultury przy ulicy Wolności 2. Można je nabyć od poniedziałku do piątku w godzinach 8 - 16. Pytania dotyczące komedowych wydań, prosimy wysyłać na adres kasa@ockostrow.pl.

 jagna.uk empowered&sensual - kubek Komedy w Edynburgu

Jeśli chcecie podzielić się zdjęciami z podróży w których towarzyszą Wam ostrowskie gadżety - wyślijcie je na adres bprasowe@umostrow.pl. Opublikujemy je w miejskich mediach społecznościowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x