Ilustracja do artykułu: Padł rekord! Brawa dla Ostrowa Wielkopolskiego!

Padł rekord! Brawa dla Ostrowa Wielkopolskiego!

30-01-2023

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowie Wielkopolskim zakończył się ogromnym sukcesem. Zebrano 439 201,50 złotych. To o ponad 130 tysięcy złotych więcej niż podczas ubiegłorocznego finału WOŚP. Liczenie pieniędzy zakończono nad ranem. Tradycyjnie już sercem miejskiego sztabu było Ostrowskie Centrum Kultury.  To tam odbywały się licytacje. Na scenie zaprezentowało się wielu wspaniałych artystów. Złote serduszko WOŚP wylicytowano za 35 tys. zł.

Ostrów Wielkopolski po raz kolejny pokazał swoje szlachetne i szczodre serca. Na ulicach miasta od samego rana kwestowało 250 wolontariuszy. Wśród nich między innymi dzieci, młodzież, dorośli, całe rodziny a nawet stowarzyszenia. Każdemu przyświecał jeden cel - zebrać jak najwięcej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się! Zebrano prawie 440 tysięcy złotych! To absolutny rekord!

- Ostrowianie po raz kolejny niezwykle hojnie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa i dumna. Wsparliśmy ten finał i wspierać będziemy każdy kolejny. I jak Orkiestra będzie grała do końca świata, tak i my do końca świata i jeden dzień dłużej otwierać będziemy nasze serca i  portfele – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

WOŚP-owe granie słychać było w całym mieście. Ostrowskie Centrum Kultury pękało w szwach. Na dużej scenie trwały występy artystyczne dzieci i młodzieży przelatane licytacjami. Na małej scenie zorganizowano animacje dla najmłodszych i planszówki.

- To nie wszystko, bo sporo się działo poza sceną. Na holu zorganizowaliśmy pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez ostrowskich strażaków ochotników z OSP, tam trwała także licytacja upominków orkiestrowych. Swój dorobek artystyczny prezentowały studentki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było także tradycyjne światełko do nieba. Na tarasie Ostrowskiego Centrum Kultury odsłoniliśmy Jabłuszko WOŚP. Na zakończenie, zaprosiliśmy na dwa rockowe koncerty na małej scenie. Bardzo się cieszę, że 31. Finał zakończył się tak dużym sukcesem. To sukces nas wszystkich. To sukces Ostrowa Wielkopolskiego – podkreśla Maria Szeląg, dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury.

Chętni mogli także zapisać się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Na ostrowskim Rynku zorganizowano pokaz jednostek Powiatowej OSP oraz wystawę pojazdów zabytkowych, w tym perełek z lat PRL-u. Były zatem Żuki, "maluchy", Syreny, pojazdy z wojskowych koszar. Z kolei na ostrowskich Piaskach – Szczygliczce było wielkie morsowanie, aqua aerobik i jacuzzi. Na starcie 7 Biegu „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą” stanęło 230 uczestników.

- Wspaniały finał! Wyjątkowy, pełen dobra, wspaniałych ludzi, emocji, wzruszeń i ogromnej radości. Jako szef sztabu ogromnie dziękuje Wszystkim zaangażowanym wolontariuszom w przygotowanie 31. Finału WOŚP, to blisko 60 osobowa grupa, która pracowała ponad 20 godzin w dniu finału. To 250 wolontariuszy, którzy wyszli na ulice naszego miasta kwestować, to ogromne serca Ostrowian, którzy byli w Ostrowskim Centrum Kultury, to sporo wydarzeń na ulicach naszego miasta – mówi Patryk Płomiński, szef sztabu WOŚP w Ostrowie Wielkopolskim.

Emocji nie brakowało podczas licytacji złotego serduszka. Jednego z 10 w całej Polsce. Ostatecznie wylicytowano je za 35 tysięcy złotych. Prezydent miasta Beata Klimek na licytację, jako dar serca, przekazała „Zaproszenie na obiad z Prezydent Miasta”, kosz wypełniony ostrowskimi specjałami oraz rejs żaglówką. Zaproszenie wylicytowano za 4500 złotych.

W tym roku Orkiestra zagrała dla wszystkich. Bez względu na wiek. - Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich - małych i dużych – tak brzmiało tegoroczne hasło 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Jestem przekonana, że w Polsce nie ma takiej rodziny, której nie dotknęłaby poważna choroba. Na przestrzeni 31 lat Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra zbierała pieniądze na zakup sprzętu i walkę z wszystkimi najpoważniejszymi chorobami i schorzeniami, które dotykają nasze społeczeństwo. Jak kruche jest nasze życie i jak bardzo cenne okazuje się wtedy, kiedy znajdujemy się za murami szpitala. Niech zatem WOŚP gra dalej doposażając szpitale w nowoczesny sprzęt, który ratuje życie – podsumowuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.   

O godzinie 3:52 ostrowski Sztab Miejski WOŚP oficjalnie zakończył liczenie puszek – w 2023 roku, podczas 31. Finału zebrano w Ostrowie Wielkopolskim 439 201,50 złotych. To o ponad 130 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x