Ilustracja do artykułu: Powstanie Klub Seniora

Powstanie Klub Seniora

21-09-2017

Przy ul. Piłsudskiego 65 w opuszczonym dziś budynku powstanie Klub Seniora. Miasto pozyskało na ten cel dotację w wysokości blisko 150 tys. zł. Ma to być miejsce spotkań dla starszych mieszkańców naszego miasta – miejsce, którego dotąd brakowało.

- Podczas spotkań z seniorami wielokrotnie sygnalizowali mi oni, że brakuje w naszym mieście miejsca, które byłoby dedykowane tylko dla nich – mówi prezydent Beata Klimek. – Miejsca, gdzie mogliby spotkać się, porozmawiać przy kawie, może potańczyć, a może wziąć udział w jakichś interesujących zajęciach. Tak narodził się pomysł Klubu Seniora, dzięki któremu opuszczony i niszczejący budynek zamiast straszyć, znów zacznie tętnić życiem.

Klub Seniora powstanie przy ul. Piłsudskiego 65, w opuszczonym dziś budynku, gdzie kiedyś znajdowały się punkty handlowo-usługowe. Pomieszczenia zostaną wyremontowane i zaadaptowane na potrzeby miejsca spotkań dla najstarszych mieszkańców naszego miasta. Wartość inwestycji to ponad 350 tys. zł – blisko 150 tysięcy złotych pochodzić będzie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”. Pozwoli to na powstanie i wyposażenie tego miejsca.

Przetarg na wykonanie tej inwestycji został już rozstrzygnięty. Prace potrwają do końca roku.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x