Ilustracja do artykułu: #Pozarządowi Potrafią – zapraszamy w sobotę

#Pozarządowi Potrafią – zapraszamy w sobotę

03-09-2021

Już jutro w Parku Miejskim spotykamy się z organizacjami pozarządowymi na I Pikniku Organizacji Pozarządowych #Pozarządowi Potrafią. To okazja, by spotkać się z ostrowskimi aktywistami, ale na wszystkich odwiedzających czeka także wiele atrakcji.

- Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego działa ponad 200 organizacji pozarządowych – jedne działają prężniej, drugie akcyjnie, ale każda z nich wnosi wiele w życie naszego miasta – mówi Karolina Krawczyk, kierownik Biura ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej. – Postanowiliśmy wykorzystać więc sobotnie popołudnie poznać się i spędzić razem czas na dobrej zabawie.

Dla mieszkańców naszego miasta, którzy odwiedzą w sobotę park czeka specjalnie przygotowana gra. Na stoisku Biura ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej należy pobrać specjalny karnet, a następnie wykonać zadania przygotowane przez ostrowskie organizacje pozarządowe zbierając pieczątki na karnecie. Osoby, które zbiorą komplet pieczątek będą mogły odebrać upominek.

Drobne upominki przygotowała także firma MZO SA, która na swoim stoisku zbierać będzie baterie. Wystarczy przynieść baterie na stoisko, by otrzymać drobny gadżet.

Sporą atrakcją sobotniej imprezy  będzie przygotowana przez Cech Rzeźników, Wędliniarzy i Kucharzy degustacja białej wielkopolskie kiełbasy parzonej. Na odwiedzających czeka 1000 porcji tego regionalnego wyrobu.

Równolegle animacje odbywać się będą na scenie Amfiteratru. Tam będziemy prezentować dorobek organizacji pozarządowych – od juniora do seniora, ale też odbywać się będą konkursy z nagrodami oraz prezentacje ostrowskich drużyn sportowych.

O godz. 15.30 swoją drużynę zaprezentuje KPR Ostrovia, o godz. 16.30 poznamy zawodniczki TS Ostrovia, a godz. 17.30 należała będzie do Mistrza Polski – drużyny BM Slam Stal.

Wielkie świętowanie zakończy się o godz. 18.00 występem Grupy Baletowej Gwiazda.

- Jestem pewna, że czeka nas niezwykle aktywne sobotnie popołudnie, bo znam potencjał ostrowskich organizacji pozarządowych – mówi prezydent Beata Klimek. – Już dziś dziękuję wszystkim organizacjom, które wspólnie z nami przygotowały dla mieszkańców to wyjątkowe spotkanie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x