Ilustracja do artykułu: Rada Seniorów na objeździe inwestycji

Rada Seniorów na objeździe inwestycji

27-08-2021

Członkowie Rady Seniorów Ostrowa Wielkopolskiego wybrali się na wyjazdowe posiedzenie, aby obejrzeć inwestycje realizowane przez władze miasta. Obejrzeli zarówno gotowe obiekty, jak i te, gdzie zakończenie robót planowane jest w przyszłym roku. Zgodnie przyznali jednak, że dynamiczny rozwój naszego miasta robi na nich ogromne wrażenie.

- Seniorzy z wielkim zaciekawieniem śledzą to co się dzieje w naszym mieście, dlatego na ich prośbę zorganizowaliśmy wyjazdowe posiedzenie Rady Seniorów, aby mogli zobaczyć najważniejsze realizowane inwestycje – mówi Karolina Krawczyk, kierownik Biura ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej. – Nie udało nam się dotrzeć wszędzie, bo przecież na terenie miasta wiele się dzieje, ale odwiedziliśmy te miejsca, które budziły największe zaciekawienie.

Niewątpliwie największą atrakcją dla ostrowskich seniorów była hala Arena Ostrów. Nic dziwnego, w końcu to największa inwestycja realizowana przez miasto w ostatnich latach. Wrażenie zrobiły nie tylko rozmiary hali, ale także jej wielofunkcyjność, która pozwala na organizowanie tam wielu różnych przedsięwzięć.

Kolejnym miejscem, które odwiedziła Rada Seniorów był powstający przy ul. Raszkowskiej Dzienny Dom Senior+. To inwestycja adresowana dla seniorów, było więc wiele pytań dotyczących funkcjonalności i przeznaczenia obiektu. Zapotrzebowanie na dzienną opiekę dla najstarszych mieszkańców naszego miasta wciąż rośnie, dlatego nowy obiekt uzupełni ofertę tego działającego już przy ul. Limanowskiego.

Kolejnym przystankiem objazdu był powstający budynek nowego przedszkola przy ul. Dobrej. To dużo obiekt, który przyjmie blisko 300 dzieci, będzie też dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, które mają szczególne potrzeby.

Objazd zakończył się w Klubie Senior+ przy ul. Piłsudskiego, gdzie Rada Seniorów nie tylko mogła zapoznać się z aktualną ofertą klubu, ale także wysłuchać opinii stałych bywalców tego miejsca.

- Bardzo się cieszę, że nasi seniorzy żyją tym, co dzieje się w Ostrowie i są tak ciekawi kolejnych miejskich inwestycji – mówi prezydent Beata Klimek.Po tym objeździe przekazali mi wiele uwag i spostrzeżeń na temat nowych obiektów, ale też wiele słów uznania, które są niezwykle miłe i utwierdzają nas, że obraliśmy właściwy kierunek naszej miejskiej polityki.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x