Ilustracja do artykułu: 'Razem możemy więcej'

"Razem możemy więcej"

02-06-2022

To hasło pod którym , społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Mieszka I zorganizowała obchody 20 - lecia klas integracyjnych w szkole, a co za tym idzie na terenie naszego miasta .Obchody rozpoczęła konferencja na którą  przybyli zaproszeni goście w osobach Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego, dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu – pani Violetty Słupianek, dyrektora Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Ostrowie Wielkopolskim – pani Violetty Miszkin, w osobie dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pana Wojciecha Rachwalskiego. Uroczystość zaszczyciła również swoją obecnością dyrektor Wydziału Oświaty pani Sławomira Kisielewska, była dyrektor oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 pani Grażyna Kaźmierczak i pani Iwona Wojciechowska a także przewodnicząca Rady Rodziców SP5 pani Joanna Szczuraszek, dyrektorzy ostrowskich szkół i przedszkoli, a także wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie z oddziałami Integracyjnymi. Nie zabrakło też nauczycieli współorganizujących proces kształcenia z naszej szkoły, a przede wszystkim przedstawicieli rodziców uczniów uczęszczających do klas integracyjnych w osobach pani Moniki Jamroszczyk i pani Wioletty Hendrysiak.

 Zaproszeni goście obejrzeli krótki film z udziałem uczniów klas integracyjnych, a następnie wysłuchali przemowy przewodniczącej Zespołu Integracji pani Małgorzaty Monety-Molskiej podsumowującej przeszło dwudziestoletnią działalność włączania w społeczność szkolną i poza szkolną dzieci niepełnosprawnych.

W ramach obchodów rocznicowych w szkole zorganizowano Dzień Radości.

W tym dniu wejście do szkoły zostało udekorowane balonami, a każdy uczeń otrzymał kolorową bransoletkę z hasłem INTEGRACJA – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. W klasach lekcyjnych, na sali gimnastycznej i na boisku pojawiły się różne stanowiska, z których uczniowie mogli korzystać. Były sale kinowe, makijażu, gier planszowych, zajęcia taneczne i plastyczne. Była sensoplastyka i przeciąganie liny. Znalazł się też kącik, gdzie uczniowie mogli się wyciszyć przy spokojnej muzyce, a także miejsce prezentacji różnych ciekawych zbiorów i twórczości naszych uczniów. Na zakończenie dnia pełnego atrakcji zostało zrobione grupowe zdjęcie, a uczniowie i nauczyciele wzięli udział w koncercie pani Bogny Kowalskiej.

Za nami dwadzieścia lat procesu integracyjnego, który jest pracą, przygodą, wyzwaniem, odkrywaniem i przekraczaniem granic. Mamy nadzieję, że najlepsza część tej przygody jest nadal przed nami !

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x