Ilustracja do artykułu: Reni Jusis z francuskimi utworami o miłości

Reni Jusis z francuskimi utworami o miłości

12-08-2021

Wakacyjny piątek w Amfiteatrze w Parku Miejskim to pozycja obowiązkowa dla miłośników muzyki na żywo. Już jutro na scenie zrewitalizowanego obiektu zagości wokalistka wyjątkowa, która zaprezentuje nam wyjątkowy album - Reni Jusis i jej projekt “Je suis Reni” z francuskimi utworami o miłości. 

- Słucham albumu "Je suis Reni" cudownejReni Jusis i już nie mogę się doczekać piątkowego koncertu w Ostrowie Wielkopolskim. To właśnie ona - wszechstronnie utalentowana wokalistka, kompozytorka, instrumentalistka i producentka, której kolejne utwory na zawsze zmieniły oblicze polskiej tanecznej sceny elektroniczno-klubowej - Reni Jusis zawita do naszego miasta. Artystka zabierze nas na uliczki Paryża i w cudowny retro klimat dekady lat 60-tych (choć nie tylko), kiedy życie wydawało się prostsze, po ulicach przechadzały się piękne dziewczyny z fryzurami w koński ogon, a francuska piosenka i kinematografia święciły triumfy w całej Europie. Reni Jusis zaprezentuje nam francuskie piosenki o miłości prosto ze sceny ostrowskiego Amfiteatru już w piątkowy wieczór o godzinie 20. W zrewitalizowanej części naszego miasta znów zabrzmi muzyka. Do zobaczenia Wam! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Album „Je Suis Reni” to zbiór niezapomnianych francuskich piosenek o miłości w wykonaniu Reni Jusis. Repertuar albumu „Je suis Reni” jest prawdziwą francuską podróżą w czasie dla słuchacza. Na płycie znajduję się również jeden autorski utwór „Lawenda”, którego tekst powstał we współpracy z Barbarą Wrońską. Zaproszenie do wspólnych nagrań przyjęli również Łukasz Garlicki i Piotr Witkowski, towarzysząc Reni Jusis w czterech utworach.

Przygoda Reni Jusis z Francją i miłość do piosenek tego regionu trwa od wielu lat. W związku z tym powstał niezwykły projekt: melancholijny i zabawny zarazem… Łączący klasyczne francuskie utwory z lat 60 i 70-tych z największymi popkulturowymi hitami. Usłyszymy go w Ostrowie Wielkopolskim już w piątek, 13 sierpnia o godzinie 20 w Amfiteatrze. 


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x