Ilustracja do artykułu: Rower Pomaga także w Ostrowie

Rower Pomaga także w Ostrowie

07-05-2018

Miasto Ostrów Wielkopolski po raz trzeci włączyło się w akcję edukacyjną „ROWER POMAGA”, której organizatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA. Głównym celem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Jeśli jeździsz na rowerze i dbasz o środowisko – to ta akcja jest dla Ciebie. Jak to działa? Wsiadasz na rower i wpisujesz przejechane przez siebie kilometry na stronie internetowej www.rowerpomaga.pl. Nasz cel, który należy wybrać na stronie to Jeżdżę dla dzieci z Ostrowa Wielkopolskiego. Ponadto kilometry dla Ostrowa Wielkopolskiego można zbierać za pośrednictwem aplikacji Endomondo. W tym celu należy dołączyć do rywalizacji Rower pomaga w Ostrowie Wielkopolskim.

Link do rywalizacji: https://www.endomondo.com/challenges/36334016

Rower zapewnia kontakt z przyrodą i doznania estetyczne. Jazda na rowerze dodaje optymizmu.  Ruch i wysiłek sprawia, że organizm wydziela endorfiny, tak zwane hormony szczęścia. Systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia naszą kondycję (w ciągu godziny spalamy 300–600 kcal), zmniejsza stres, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Rower nie emituje spalin i hałasu, w przeciwieństwie do samochodów.       

Mieszkańcy naszego miasta wyjeździli podczas akcji Fundacji Ekologicznej ARKA „Rower Pomaga” 156 tysięcy kilometrów, a Ostrów Wielkopolski został dzięki temu stolicą rowerową Polski w 2016 roku, a w 2017 r. przegonił nas Gdańsk. Przejechane kilometry pozwoliły wygrać rowery, które trafiły do ostrowskich szkół. Miasto przekazało od 2016 r. już 13 rowerów do ostrowskich placówek oświatowych.

Teraz czas na kolejne rowery dla naszego miasta! Dlatego zachęcam wszystkich miłośników rowerowych wycieczek do włączenia się w akcję, ponieważ to nic nie kosztuje, a wygrać możemy tak wiele!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x