Ilustracja do artykułu: Rozlicz PIT z aplikacją

Rozlicz PIT z aplikacją

15-02-2023

700 gmin i  miast w całej Polsce przystąpiło do projektu „Wspieraj Lokalnie”, który ma na celu zachęcanie mieszkańców do przekazywania 1,5% na lokalne organizacje pozarządowe oraz rozliczania i płacenia podatku w miejscu zamieszkania. W gronie tym znalazł się także Ostrów Wielkopolski. W ten sposób przyczyniamy się do tego, by nasze pieniądze pozostały w lokalnej wspólnocie i wracały do nas poprzez różnego rodzaju inicjatywy.

„Wspieraj lokalnie” to dedykowana aplikacja, która pomaga mieszkańcom w łatwy sposób rozliczyć PIT, przeprowadzając krok po kroku przez zawiłości formularza oraz dostępne ulgi. Na odpowiednim etapie przypomina też, że warto rozliczyć się w miejscu zamieszkania oraz wybrać lokalne organizacje jako beneficjentów 1,5% podatku.

Dzięki rozliczeniu 1,5% na ostrowskie organizacje, wspieramy ich działalność, a także przyczyniamy się do poszerzania oferty organizacji społecznej adresowanej do mieszkańców naszego miasta. W tym trudnym finansowo czasie takie wsparcie dla organizacji pozarządowych jest szczególnie istotne.

Rozliczanie podatków w miejscu zamieszkania to także większe wpływy do budżetu miasta, a to przekłada się na możliwość realizowania nowych inwestycji, które poprawiają komfort życia mieszkańców.

Link do aplikacji: https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miejski-w-ostrowie-wielkopolskim/

Wspólnie zadbajmy o dobro naszego miasta – to nic nie kosztuje!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x