Ilustracja do artykułu: Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych

Drzwi Otwarte Szkoły Podstawowej Uczniów Kreatywnych

19-02-2019

15 lutego 2019 roku Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych otworzyła swoje drzwi dla  przyszłych uczniów. Przygotowane atrakcje zaprezentowano w godzinach popołudniowych, między 16.00 a 18:00. Po powitaniu gości przez panią Dyrektor Hannę Kolińską, rozpoczął się pokaz talentów w wykonaniu naszych uczniów. Zaprezentowali oni między innymi różnorodne umiejętności wokalne i taneczne oraz gry na instrumentach perkusyjnych. Zainteresowanie wzbudziły też pokazy sztuk walki, a także układanie kostki Rubika na czas.

Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych zaproponowała swoim gościom szereg atrakcji – liczne warsztaty tematyczne oraz stoiska interaktywne. Nauczyciele nauczania zintegrowanego przygotowali warsztaty, zajęcia sportowe i komputerowe. Zespół  nauczycieli języka polskiego zaoferował warsztaty teatralne i zabawy z językiem polskim. Uczniowie mieli także okazję sprawdzić swoją wiedzę, bawiąc się podczas zajęć językowych. Miłośnicy przedmiotów ścisłych mogli dokonywać odkryć matematycznych, rozwiązywać rebusy przyrodnicze i wykonywać doświadczenia w dziedzinie chemii i fizyki. Zainteresowani informatyką brali udział w zajęciach z robotyki LEGO Minolstorm. Zwolennicy przedmiotów artystycznych rozwijali swoje pasje podczas zajęć plastycznych. Organizatorzy spotkania przedstawili także bogatą ofertę sportową. Udostępnili strzelnicę sportową, organizując międzyklasowy turniej strzelecki. Trenerzy przygotowali również Turniej Piłki Siatkowej oraz Turniej Koszykówki. Odbyły się także pokazy tańca „True School” z trenerem panem Błażejem Ławeckim. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekały liczne atrakcje, a rodzice mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i pedagogiem szkolnym.

W czasie  spotkania można było skorzystać z kawiarenki, dzieci otrzymały słodkie upominki. Każdy z gości otrzymał folder promujący szkołę. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za tak liczne przybycie i zainteresowanie naszą szkołą.
Mamy nadzieję, że zaproszeni goście miło spędzili to popołudnie. Pokazaliśmy, że jesteśmy szkołą otwartą i przyjazną, w której rozwija się pasje i kreatywność, w której każdy czuje się bezpiecznie. 

 

Żródło: Szkoła Podstawowa Uczniów Kreatywnych

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x