Ilustracja do artykułu: ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW W SP9

ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW W SP9

23-10-2018

16 października to uroczysty dzień dla Szkoły Podstawowej nr 9. Uroczysty podwójnie: to Święto Patrona szkoły – Jana Pawła II i zarazem chwila Ślubowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Na ten dzień czekały z niecierpliwością dzieci i rodzice. Wszyscy uczniowie w czasie przygotowywania tej świątecznej chwili poznali hymn szkoły, utrwalili hymn Polski i zapoznali się ze Sztandarem Szkoły – jego elementami, symboliką i ceremoniałem. 

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem Sztandaru i odśpiewaniem Hymnu szkoły. Potem zostali powitani wszyscy goście zgromadzeni w hali sportowej przez prowadzącą panią Katarzynę Kujawska - Meyer. Swoją obecnością zaszczycili zebranych: senator RP Łukasz Mikołajczyk, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, panie Dyrektor zaprzyjaźnionych ze szkołą przedszkoli, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja Szkoły oraz rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów. 

Galowo i bardzo odświętnie ubrani uczniowie w granatowych biretach, radośnie i z przejęciem byli odtwórcami tej niecodziennej chwili. Śpiewali Hymn szkoły, uważnie słuchali przemówień gości – Pani Prezydent Beaty Klimek, pana senatora RP Łukasza Mikołajczyka i dyrektor szkoły Justyny Uciechowskiej. Po tej części nastąpiła prezentacja klas ze swoimi piosenkami i poezją. A po prezentacji uczniowie odbierali „Listy gratulacyjne” i upominki – imiennie grawerowane kuferki z akcesoriami plastycznymi od Prezydent Miasta i słodycze od senatora RP Łukasza Mikołajczyka. Podsumowaniem tej części były fotografie klas z wychowawcami i wszystkimi gośćmi. 

Po uroczystości w hali sportowej nastąpił kolejny akcent – spotkanie w salach lekcyjnych. W nich rodzice wszystkich uczniów przygotowali wspaniałe przyjęcia, słodkości i upominki dla swoich dzieci. Wychowawczynie wręczyły dzieciom pierwszy ważny dokument – legitymacje szkolne.  Wszystkim pierwszakom naszej szkoły życzymy, by tropienie literek i cyferek, przyrody i świata urody odbywało się zawsze radośnie i z uśmiechem. Niech czas spędzany w naszej szkole będzie nie tylko zdobywaniem wiedzy, poznawaniem nieznanego świata, ale także dawaniem świadectwa, kim jestem, jak piękną szkołę reprezentuję i kto jest jej największym autorytetem i patronem.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x