Ilustracja do artykułu: Sukcesy naszych lekkoatletów

Sukcesy naszych lekkoatletów

28-09-2020

Młodzi lekkoatleci z KS STAL "LA" Ostrów Wielkopolski zaprezentowali się świetnie podczas Mistrzostw Polski w Słupsku. Do naszego miasta wrócili ze złotymi medalami i pobitymi rekordami.

Rekord Polski sztafety 4x100 m. dziewcząt KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim, drugie miejsce Klubu w klasyfikacji medalowej z czteroma złotymi i dwoma brązowymi medalami, Olga Szlachta najlepszą zawodniczką Mistrzostw z trzema złotymi medalami -  podczas Mistrzostw Polski U16 (do 16. roku życia) rozgrywanych w Słupsku młodzi sportowcy z KS STAL "LA" dali popis!

- To był niezwykły dzień dla ostrowskiego sportu. Nasi lekkoatleci z KS STAL "LA" zaprezentowali się z najlepszej strony podczas Mistrzostw Polski w Słupsku. Gratuluję wszystkim zawodnikom i ich trenerom. Jestem z Was ogromnie dumna! Wiem, że o sukcesach naszych lekkoatletów usłyszymy jeszcze nieraz - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Młode lekkoatletki z Ostrowa Wielkopolskiego wpisały się do księgi rekordów Polski – w niedzielę 27 września - Olga Szlachta, Oliwia Klar, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka wraz z trenerem Michałem Walczakiem wpisali się do historii polskiej lekkiej atletyki. Po fenomenalnym biegu sztafetowym zwyciężyły z rekordowym wynikiem 48,51 s - wymazując z kronik dotychczasowy – 46-letni rekord kraju należący dotychczas do sztafety AZS Poznań.

Olga Szlachta zdobyła aż 3 złote medale w skoku w dal, wieloskoku i sztafecie 4x100 m będąc najlepszą zawodniczka Mistrzostw. W skoku w dal uzyskała świetny wynik 5,67 m, w trzyskoku (nowej konkurencji dla młodziczek) zwyciężyła ostatnią próbą, ale za to z najlepszym (po wprowadzeniu tej konkurencji) w Polsce wynikiem 11,54 m wyprzedzając kolejna zawodniczkę o pół metra… No i oczywiście uczestniczyła w składzie rekordowej sztafety.

Złoty medal zdobyła również Emilia Twardowska w skoku wzwyż uzyskując 1,68 m. Konkurs odbywał się w fatalnych warunkach atmosferycznych, a emocje sięgały zenitu, gdyż pretendentki do medalu -włącznie z naszą reprezentantką – strącały poprzeczkę na niższych wysokościach i prowadzenie zmieniało się ze skoku na skok. Ostatecznie tylko Emilka pokonała wysokość 1,68 m i zwyciężyła.

Brązowe medale zdobyły: Inga Kanicka w biegu na 100 m z rezultatem 12,54 s oraz Julia Podruczna w skoku w dal – 5,27 m.

W imprezie wzięło udział kilkaset klubów z całej Polski, a medale stały się udziałem 65 drużyn. W tej klasyfikacji KS STAL LA Ostrów Wielkopolski uplasowal się na II miejscu w Polsce (4 złote i 2 brązowe medale). Zwyciężyli lekkoatleci AML Słupsk (4 złote – 2 srebrne – 3 brązowe) medale. Na trzecim miejscu MKS Aleksandrów Łódzki (2-2-0).  Pokonaliśmy wiele klubów z miast wojewódzkich i o wiele większych od naszego miasta dysponujących dużo większymi możliwościami szkoleniowymi

Poza wymienionymi medalistkami nasi reprezentanci uplasowali się również na wielu czołowych miejscach w ścisłych finałach (w każdej konkurencji startowało od 20 do 40 najlepszych w kraju zawodników wyłonionych na podstawie uzyskanych wcześniej minimum).

IV miejsca zajęli: Dagmara Adamcio w skoku w dal – 5,25 m, Inga Kanicka w biegu na 300 m – 40,78 s, sztafeta 4x100 chłopców – 45,72 s

V miejsca zajęła – Oliwia Klar w biegu na 100 m – 12,62 s oraz w biegu na 300 m – 41,02 s

VIII m zajęła Lena Dąbrówka w biegu na 1000 m – 3.03,08 s.

Warto dodać, iż wszystkie medalistki Stali LA są zawodniczkami trenera Michała Walczaka. Gratulacje dla wspaniałych dziewcząt i świetnego trenera.  Gratulacje należą się innym zawodniczkom i zawodnikom, którzy nie zdobyli medali, ale zaprezentowali się bardzo dobrze oraz trenerce Kamili Grzegorowskiej.