Ilustracja do artykułu: Święto dla kibiców żużla!

Święto dla kibiców żużla!

11-04-2018

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w miniony wtorek na Stadionie Miejskim, oficjalnie ogłoszono, że Ostrów Wielkopolski będzie gospodarzem finału Mistrzostw Polski Par Klubowych. To obok rywalizacji indywidualnej o tytuł mistrza kraju, najbardziej prestiżowe, poza ligą, rozgrywki w Polsce. Wielkie żużlowe święto już 3 maja!

W ubiegłym roku turniej również rozegrany został w naszym mieście.

- Rozmawialiśmy wówczas z panem Maciejem Polnym, właścicielem firmy KF Sport, która jest organizatorem turnieju, że w przypadku udanych zawodów powrócimy do tematu organizacji mistrzostw par. Turniej okazał się sukcesem, tak organizacyjnie, jak i pod względem emocji na torze, stąd powrót do naszego miasta – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Jak zapowiadają organizatorzy, w gronie startujących pojadą najlepsi polscy zawodnicy.

- Nadal jeszcze prowadzimy rozmowy i wszystkie nazwiska podamy na kolejnej konferencji prasowej, jednak mogę zapewnić, że na ostrowskim torze nie zabraknie uczestników najbardziej prestiżowych zmagań na naszym globie, cyklu Grand Prix Indywidualnych Mistrzostw Świata. Myślę że taka ranga zawodów, jak i znakomici zawodnicy, którzy wezmą w nich udział, zachęcą ostrowian do zapełnienia po brzegi miejskiego stadionu – podkreśla Maciej Polny, organizator cyklu.

W konferencji udział wzięli także przedstawiciele klubu TŻ Ostrovia. Jak zapewniał prezes Radosław Strzelczyk, Klub również angażuje się w organizację tego przedsięwzięcia.

- Wierzę, że będą to kolejne znakomite zawody żużlowe rozegrane na ostrowskim torze, które na długi czas zapadną w pamięć ostrowskim kibicom. Cieszy bardzo, że udział w nim mogą wziąć także zawodnicy naszego klubu. Liczymy na wsparcie naszych kibiców, ponieważ przed chłopakami walka z bardzo trudnymi przeciwnikami – mówi prezes TŻ Ostrovii.

- To rzeczywiście będzie ciężka przeprawa. Mogliśmy się o tym przekonać w ubiegłym roku, kiedy nie poszło nam zbyt dobrze. Bardzo chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony i może poddaliśmy się zbyt dużej presji. Po tym doświadczeniu, w tym roku, powinno być już lepiej – twierdzi zawodnik ostrowskiego Klubu Kamil Brzozowski.

- Będziemy walczyć, tak, jak robimy to w każdych zawodach. Chcemy pokazać wszystko, co mamy najlepszego i liczymy na dobre ściganie i dobry wynik – dodaje jego klubowy kolega Patryk Dolny.    

Mistrzostwa Polski Par Klubowych to także ogromna promocja do Ostrowa.

- Oczywiście bardzo cieszymy się, że możemy w Ostrowie gościć znakomitych żużlowców. Będzie to dla miasta i mieszkańców jak zawsze sportowe święto. Jednak turniej to także znakomita okazja do wypromowania Ostrowa Wielkopolskiego. Będzie on transmitowany „na żywo” przez telewizję Polsat Sport, z licznymi powtórkami w kolejnych dniach w kanałach sportowych Polsatu – przekonuje Beata Klimek.

Przed rozpoczęciem transmisji, wyemitowany zostanie 30 sekundowy spot video prezentujący nasze miasto, a podczas jej trwania miejskie bilbordy sponsorskie. Miejski znak graficzny umieszczony zostanie na plastronach wszystkich zawodników, będzie on również widoczny w wielu miejscach na stadionie. Koszt wsparcia tej imprezy to 25 tys. zł.

Biuro Prasowe

bprasowe@umostrow.pl

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x