Ilustracja do artykułu: Zgłoś swój pomysł do OBO do końca kwietnia

Zgłoś swój pomysł do OBO do końca kwietnia

25-04-2024

To już dziesięć lat z Ostrowskim Budżetem Obywatelskim! Ruszamy z jubileuszową edycją OBO i czekamy na pomysły ostrowian do 30 kwietnia! Milion złotych czeka! 

Wszystko dzieje się OBOk Ciebie! Chcesz mieć realny wpływ na Ostrów Wielkopolski? Już dziś zgłoś swój projekt! Wraz z początkiem marca ruszyła kolejna edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na pomysły czekamy do 30 kwietnia.

- Jestem szczęśliwa i dumna, że wspólnie zmieniamy to miasto! Zrealizowaliśmy już dziesiątki projektów ostrowian: zumba w Parku Miejskim, dogoterapia, wakacyjne animacje i wiele, wiele innych! Teraz przed nami jubileuszowa X edycja Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego i kolejny milion na projekty ostrowian. Czekam niecierpliwie na Wasze kreatywne pomysły! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

Ostrowski Budżet Obywatelski to część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują mieszkańcy naszego miasta. Ostrowianie mogą zgłosić swoje propozycje na Ostrów Wielkopolski. Następnie w głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. 

Zadania do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek.

WAŻNE: Przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców naszego miasta.

Przyłącz się i decyduj o kierunku rozwoju miasta! 

Zapraszamy wszystkich ostrowian do zgłaszania ciekawych pomysłów. 

Niezbędne formularze, dokumenty oraz lista poparcia znajdują się na stronie www.umostrow.pl w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski oraz w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim al. Powstańców Wielkopolskich 18.

Aktualny harmonogram X edycji OBO:

  •  nabór wniosków: 1 marzec – 30 kwietnia 2024 roku, 
  • ocena merytoryczna złożonych wniosków: 1 maja – 31 lipca 2024 roku, 
  • procedura odwoławcza: 1 sierpnia – 30 września 2024 roku, 
  • losowanie numerów zadań: do 30 września 2024 roku, 
  • głosowanie na zadania: 1 – 31 października  2024 roku, 
  • ustalenie wyników: 1 listopada – 29 listopada 2024 roku,
  • ogłoszenie wyników: do 31 grudnia 2024 roku. 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x