Ilustracja do artykułu: Beata Klimek uhonorowana srebrnym medalem PKOl.

Beata Klimek uhonorowana srebrnym medalem PKOl.

20-10-2025

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek, została uhonorowana srebrnym medalem za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Odznaczenie wręczył Krzysztof Zieliński, członek Komisji Sportu Młodzieżowego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To szczególne wyróżnienie, ponieważ medale tego typu rzadko trafiają do samorządowców i polityków.

- To dla mnie wyjątkowy zaszczyt i dowód, że Ostrów Wielkopolski jest doceniany za rozwój sportu oraz promowanie wartości olimpijskich. Ten medal traktuję jako wyraz uznania dla całej naszej społeczności, która wspiera inwestycje sportowe nie dla nagród, lecz dla dobra miasta – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Medal wręczono podczas uroczystego otwarcia stadionu lekkoatletycznego przy ulicy Kusocińskiego. Nowy obiekt to nie tylko inwestycja w sport, ale także w rozwój społeczny i wizerunek Ostrowa jako miasta nowoczesnego i dynamicznego.

To już szósty strategiczny obiekt sportowy oddany mieszkańcom w ostatniej dekadzie, obok 3MK Areny Ostrów, kompleksu „Za Parowozownią”, zmodernizowanego stadionu miejskiego, lodowiska i basenu. Te inwestycje są dowodem odwagi i konsekwencji władz miasta w budowaniu przyszłości Ostrowa.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x