Ilustracja do artykułu: Festiwal po Drodze zawita do Ostrowa Wielkopolskiego

Festiwal po Drodze zawita do Ostrowa Wielkopolskiego

26-04-2024

Siedem dni, siedem miast, a wśród nich Ostrów Wielkopolski! Festiwal PO DRODZE zawita do naszego miasta. 

- Z dumą ogłaszamy, że Festiwal po Drodze zawita do Ostrowa Wielkopolskiego 30 sierpnia! Z radością przyjęliśmy propozycję Filipa Springera, dyrektora programowego festiwalu, by nasze miasto stało się jednym z przystanków na jego trasie. Będziemy rozmawiać o literaturze i kulturze. To będzie dobre zakończenie wakacji! - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 

PO DRODZE to wyjątkowe spotkanie z książkami i krajobrazem, jedyny w Polsce wędrowny festiwal literacki o sprawdzonej formule i unikalnym charakterze.

Partnerem głównym Festiwalu po Drodze w 2024 roku został Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. I właśnie dlatego w tym roku Festiwal po Drodze jedzie przez Wielkopolskę! W dniach 25 - 31 sierpnia literackie miasteczka rozstawią się każdego kolejnego dnia w jednym z siedmiu miast naszego województwa. Wśród nich jest Ostrów Wielkopolski! 

Choć organizatorem festiwalu jest Instytut Reportażu, to w programie nie zabraknie miejsca dla powieści, eseju, poezji czy literackiego eksperymentu między gatunkami. Prezesem Fundacji Instytut Reportażu jest Mariusz Szczygieł. 

- Filip Springer wraz z ekipą Festiwalu po Drodze zawitał do Ostrowa Wielkopolskiego. Wybieraliśmy miejsce wydarzenia i omawialiśmy szczegóły. Jestem przekonany, że to będzie świetne zamknięcie kulturalnego lata w mieście. Będziemy gościć ludzi literatury, będzie to czas wypełniony warsztatami, ale nie zabraknie tu również akcentów muzycznych - zaznacza Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x