Ilustracja do artykułu: I Międzyszkolny Konkurs “Czytam i rozumiem”

I Międzyszkolny Konkurs “Czytam i rozumiem”

18-06-2025

W czwartek 5 czerwca 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 14 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim odbył się I Międzyszkolny Konkurs “Czytam i rozumiem” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wykorzystania i przetwarzania tekstów w zakresie umożliwiającym rozwiązywanie problemów życia codziennego.

W konkursie wzięło udział 6 szkół z naszego miasta. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu w formie pisemnej zawierającego zadania wymagające czytania ze zrozumieniem różnego rodzaju tekstów, m.in. artykułów z gazet, ulotek dołączonych do opakowań leków, instrukcji obsługi oraz treści zadań tekstowych z matematyki.

Zmagania matematyczne odbyły się na dwóch poziomach: I – klasy trzecie, II – klasy czwarte i piąte.
Laureaci konkursu:

 

I poziom:

Mistrz czytania ze zrozumieniem: Lena Jurga - Szkoła Podstawowa nr 14

Wicemistrz czytania ze zrozumieniem: Oliwia Jadczak – Szkoła Podstawowa nr 7

 

II poziom:

Mistrz czytania ze zrozumieniem: Jan Zimny - Szkoła Podstawowa nr 9

Wicemistrz czytania ze zrozumieniem: Maja Bąk - Szkoła Podstawowa nr 9

 

Wszyscy uczniowie otrzymali zasłużone nagrody oraz dyplomy. Było to możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Rady Rodziców SP14 oraz pozostałych sponsorów.

Do zobaczenia za rok!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x