Ilustracja do artykułu: Integracja poprzez sport

Integracja poprzez sport

22-03-2023

Ostrowianie kochają sportową rywalizację. Świadczy o tym pełna Arena Ostrów podczas spotkań koszykarzy czy piłkarzy ręcznych oraz wypełniony Stadion Miejski, gdy o punkty rywalizują żużlowcy.

Ostrów Wielkopolski to miasto z sercem dla sportu. Przed ligowym meczem z Treflem Sopot prezydent Ostrowa Beata Klimek wręczyła czek klubowi BM Stal Ostrów w wysokości 2 800 000 złotych. To pieniądze na rozgrywki w sezonie 2022/2023.

- Miasto Ostrów Wielkopolski wspiera sport, zarówno dzieci i młodzieży, jak również ten ligowy, seniorski, rywalizujący w najwyższych klasach rozgrywkowych – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Nasze miasto ma wspaniałe tradycje sportowe. Uważam, że samorząd mimo swoich niewątpliwych kłopotów, które przeżywają dzisiaj wszystkie samorządy w Polsce, powinien mieć zagwarantowane środki na finansowanie sportu. To jest bardzo ważna ścieżka rozwoju, także dla młodego Ostrowa, dla tych stawiających pierwsze kroki zawodników i zawodniczek, którzy patrzą na sport zawodowy, widzą swoich bohaterów i wybierają ścieżkę swojego osobistego rozwoju. W Ostrowie Wielkopolskim pokazujemy, że w takim mieście jak nasze zwycięstwa i możliwość grania w najwyższych klasach rozgrywkowych jest możliwa. Tworzymy jedną, wielką sportową rodzinę. W Ostrowie sport po prostu kochamy. Stawiamy na sport. Chcemy ten sport wspierać i będziemy to robić na miarę naszych możliwości.

Ze współpracy z miastem i wszelkich wspólnych działań na rzecz rozwoju sportu, także tego młodzieżowego, bardzo zadowolony jest prezes BM Stal Ostrów, Bartosz Karasiński.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z miastem, która układa się bardzo dobrze – mówi Bartosz Karasiński, prezes BM Stal Ostrów Wielkopolski. - Miasto Ostrów Wielkopolski, to jeden z głównych sponsorów naszego klubu. Od 2016 roku wywalczyliśmy wszystkie trofea, które można zdobyć w polskiej koszykówce. Bez współpracy z miastem i bez miejskiego wsparcia nie byłoby to możliwe. To nasz wspólny wielki sukces, że ostrowski klub od wielu już lat jest w gronie czołowych polskich klubów koszykarskich, a także ma już dobrą renomę w Europie. Chcemy dalej się rozwijać i osiągać kolejne sukcesy. Jest to możliwe właśnie dzięki zaangażowaniu władz miasta i wsparciu wielu firm, instytucji oraz osób prywatnych. Nasze miasto, to świetne miejsce do pracy, realizowania marzeń i osiągania wielkich sukcesów.

W sobotni wieczór (18.03) nasi koszykarze grali z Treflem Sopot, drużyną która podobnie jak BM Stal Ostrów Wielkopolski, walczy o jak najlepsze miejsce przed rundą play off. Tym razem rywale okazali się lepsi i na siedemnaste zwycięstwo w lidze przyjdzie nam jeszcze poczekać. Tref wygrał 84:79.


 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x