Archiwum
pochmurno
-3℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: Klub seniora na gwiazdkę

Klub seniora na gwiazdkę

23-11-2017

Intensywne prace budowlane trwają w środku i na zewnątrz budynku przy ulicy Piłsudskiego 65. Powstanie tu Klub Seniora – miejsce spotkań starszych obywateli naszego miasta. O tym, że jest potrzebne, ostrowscy seniorzy wspominali mi przy wielu okazjach.

Jest jeszcze jeden pozytywny aspekt tej inwestycji - zmodernizowany zostanie kolejny budynek w mieście. Było to od lat zapomniane i niszczejące miejsce. Pomieszczenia zostaną wyremontowane i zaadaptowane na potrzeby miejsca spotkań dla najstarszych mieszkańców naszego miasta. By ułatwić dostęp do Klubu osobom niepełnosprawnym zamontowana zostanie tu także winda. Ma to być miejsce spotkań dla osób, które czują się samotnie i chciałyby być może porozmawiać przy kawie, może potańczyć, a może wziąć udział w jakichś interesujących zajęciach.

- Wykonawca ciężko pracuje, bo Klub ma zostać oddany na tegoroczne święta – mówi prezydent Beata Klimek. - Nasi seniorzy już się chyba nie mogą doczekać, bo za każdym razem, kiedy odwiedzam tę inwestycję, przechodząc dopytują: jak idą prace, kiedy otwarcie i czy będzie się tam można napić kawy.

Wartość inwestycji to ponad 350 tys. zł – blisko 150 tysięcy złotych pochodzi z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+”.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x