Archiwum
słonecznie
12℃
Wysoki kontrastTłumacz języka migowegoPrzeciw działanie wykluczeniu cyfrowemuStan jakości powietrza
Ilustracja do artykułu: Nadburmistrz z pierwszą wizytą w Ostrowie

Nadburmistrz z pierwszą wizytą w Ostrowie

07-05-2018

Delegacja z Nordhausen gościła w naszym mieście z okazji obchodów 3 Maja. Przewodniczył jej nowo wybrany Nadburmistrz ostrowskiego miasta partnerskiego - Kai Buchmann. Była to zarazem pierwsza wizyta nowego włodarza Nordhausen w Ostrowie.

W skład delegacji z Nordhausen weszli także: Peter Blonski Honorowy Obywatel Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Katalin Scholtz  kierownik biura Nadburmistrza oraz Rosie Marie Hilger wieloletnia opiekunka wymiany partnerskiej Nordhausen - Ostrów Wielkopolski.

Głównym punktem wizyty przedstawicieli Nordhausen w Ostrowie były obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Goście wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w intencji Ojczyzny i Miasta, po której złożyli wiązanki pod pomnikiem kard. Mieczysława Halki Ledóchowskiego.

- Zawsze jest to dla mnie ogromna przyjemność móc gościć w naszym mieście delegację z Nordhausen. Takie wizyty stały się już tradycją  – pozwalają na poznanie historii naszych miast, są okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, pogłębiają przyjaźń pomiędzy naszymi miastami i dają możliwość rozmów na temat dalszej współpracy mówi Beata Klimek, prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Podczas wizyty goście mieli okazję zwiedzić miasto, m.in. Forum Synagogę, lapidarium, Ostrowskie Centrum Kultury i Konkatedrę. Wzięli także udział w otwarciu organizowanej w Muzeum Miasta wystawy pn. „Drogi do niepodległości ze zbiorów Wojciecha Lizaka”. Ciekawym punktem wizyty było także zwiedzanie Muzeum 3D, w którym goście mogli bliżej zapoznać się z historią naszego miasta, przespacerować się dawną ulicą Ostrowa Wielkopolskiego, a także obejrzeć archiwalne filmy w starym kinie. Goście wpisali się także do pamiątkowej księgi.

Delegacja przebywała w Ostrowie od 2 do 4 maja.

Biuro Prasowe

bprasowe@umostrow.pl

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x