Ilustracja do artykułu: Nie żyje najstarsza ostrowianka

Nie żyje najstarsza ostrowianka

05-07-2017

Z przykrością zawiadamiamy, że zmarła najstarsza mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, pani Bronisława Gruszka. Seniorka obchodziłaby w tym miesiącu 106. rocznicę urodzin.

Pani Bronisława mieszkała ze swoją jedyną córką i zięciem, którzy się nią opiekowali. Od dwóch lat nie poruszała się samodzielnie, choć wciąż była bardzo silna. Pani Bronisława Gruszka kończyła szkołę zakonną w Odolanowie, gdzie uczyła się przydatnych w prowadzeniu domu umiejętności, jak gotowanie, szycie czy haftowanie. To ostatnie na tyle jej się spodobało, że oddawała się tej przyjemności przez całe życie. Oprócz prowadzenia domu pani Bronisława przez kilka lat pracowała zawodowo.

Jej mąż zmarł w 1995 roku. W czasie II wojny światowej był więźniem obozów koncentracyjnych w Gusen i Auschwitz, gdzie zastało go wyzwolenie. Później pracował w wojsku i Fabryce Wagon. Jak wspomina córka, był silnym i wysportowanym mężczyzną.

Obecnie najstarszą ostrowianką jest pani Janina Portala, która 7 lutego tego roku obchodziła 103. urodziny.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.x